Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co jakiś czas brak reakcji rozrusznik


Kowalski24011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim samochodem. A4 b5 silnik 1.6 Adp. Auto raz na jakiś czas przestaje reagować na rozrusznik, światła przygasają, nawiewy tak samo ale nie słychać nawet cykniecia przekaźnika lub tym podobne. Wymieniłem kostkę stacyjki, wyczyściłem masę, ustało na miesiąc i dzisiaj znowu wróciło. Co ciekawe po odpaleniu na pych i zgaszeniu auta wszystko wraca do normy i moge go odpalać do woli bez żadnego problemu, rozrusznik kręci szybko i bez problemu. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem i wie ewentualnie gdzie szukać przyczyny ? Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przestaje reagować? Przekręcasz na zapłon, próbujesz odpalić i zero reakcji? 

A kabel z masy od Aku do rozrusznika w jaki sposób czysciłeś? Ogólnie połączenia masowe jak czysciłeś, bo je trzeba papierem wyszlifować do czystej miedzi, tak samo miejsce gdzie jest kontakt z karoserią. Przed korozją możesz zabezpieczyć smarując smarem samą klamrę i miejsce styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcam na zapłon, następnie daje na rozrusznik i przygasają mi światła i nawiewy się wyłączają i tyle. Nie słychać żadnej reakcji rozrusznika. Masa wyczyszczona do gołej blachy, zapsikana dodatkowo contact sprayem. Przed chwila znowu miałem taki przypadek, samochód ostygł i postał godzinę po czym bez problemu odpalił i znowu działa wszystko bez zarzutu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt spray to jedno, ale samą blachę jakimś smarem, który przewodzi prąd trzeba zabezpieczyć. Rozumiem że klemę (blaszkę z oczkiem na końcu przewodu) też do czystej miedzi wyszlifowałeś? Tak samo na karoserię jak i przy rozruszniku? Jak tak, to faktycznie zostaje sam rozrusznik, nic innego winne być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śruby i kable z rozrusznika, czy ciężko.. na pewno bez koziołków albo najazdów nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...