Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem ze światłami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 

 

Mam problem ze światłami w audi a4 b8 avant chodzi o lampy tylne nie działa prawa lampa w klapie (lampa która nie otwiera się z klapą działa) nie działa również lewa lampa(ta w której jest kierunkowskaz) oraz trzecie światło stopu. Nie wiem co jest grane ponieważ wszystkie żarówki są sprawne. Nie wiem co mam zrobić ponieważ w środę muszę zaprowadzić auto do elektryka i teraz pytanie czy mogę jechać  w takim stanie czy muszę najpierw coś z tym zrobić?

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Opublikowano

Szukaj na połączeniu klapy. Tam jest wiązka jak dobrze pamiętam u góry przy zawiasach i potem słupkiem prawym do prawego boczku idzie.

 

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, chudineze napisał(a):

Szukaj na połączeniu klapy. Tam jest wiązka jak dobrze pamiętam u góry przy zawiasach i potem słupkiem prawym do prawego boczku idzie.

 

To może być uszkodzony przewód? Dodam jeszcze że zaczęło się to dziać po odłączeniu akumulatora 

Opublikowano

Może być że gdzieś wiązka jest uszkodzona. Sprawdź czy masa dobrze jest podpięta. Można również sprawdzić błędy VCDS-em nie zaszkodzi choć nie bardzo tu widzę przyczynę.

 

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, chudineze napisał(a):

Może być że gdzieś wiązka jest uszkodzona. Sprawdź czy masa dobrze jest podpięta. Można również sprawdzić błędy VCDS-em nie zaszkodzi choć nie bardzo tu widzę przyczynę.

 

Czyli rozebrać klapę i sprawdzać przewody?

Opublikowano

Sprawdź połączenie masy bo może gdzieś jej nie ma potem zdejmij osłonę bagażnika i sprawdź czy dochodzi napięcie na lampy. Jeśli nie to szukaj jak po sznurku gdzie jest przerwa.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, chudineze napisał(a):

Sprawdź połączenie masy bo może gdzieś jej nie ma potem zdejmij osłonę bagażnika i sprawdź czy dochodzi napięcie na lampy. Jeśli nie to szukaj jak po sznurku gdzie jest przerwa.

Prąd nie dochodzi ale wszystkie przewody wyglądają na całe. Jest gdzieś może jakiś przekaźnik albo sterownik odpowiedzialny za światła?

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Wglądają, a tak zwane przedzwonienie to musisz sprawdzić faktycznie czy jest przejście. I tu nie wygląda na przekaźniki itp. bo zazwyczaj parami by nie świeciło, a tu jest inaczej. Masa sprawdzona?

Opublikowano
  • Autor
24 minuty temu, chudineze napisał(a):

Wglądają, a tak zwane przedzwonienie to musisz sprawdzić faktycznie czy jest przejście. I tu nie wygląda na przekaźniki itp. bo zazwyczaj parami by nie świeciło, a tu jest inaczej. Masa sprawdzona?

Nie masy nie sprawdziłem. O którą dokładnie masę chodzi? A czy ewentualnie jest możliwość żeby w takim stanie dojechać do elektryka mam już umówiony termin na środę właśnie w sprawie wariującej elektryki i dołożenia kamery cofania a dzisiaj wchodzę do samochodu włączam światła a tu taka niespodzianka?

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Jak nie daleko i masz jakiś stop to jakoś dojedziesz.

 

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, chudineze napisał(a):

Jak nie daleko i masz jakiś stop to jakoś dojedziesz.

 

Stop jest jeden ale nie ma lewego kierunku. A którą masę sprawdzić bo jest tam ich trochę 

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Najlepiej sprawdź wszystkie to nie zaszkodzi a to bardzo ważna rzecz.

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, chudineze napisał(a):

Najlepiej sprawdź wszystkie to nie zaszkodzi a to bardzo ważna rzecz.

A masz może jakiś schemat w których miejscach są te masy?

Opublikowano
  • Autor

Czy ten błąd może mieć coś wspólnego z lampami?Screenshot_20230116_084602_OBDeleven.thumb.jpg.ee62dbea5f193e4e12bc7ebc85db9220.jpg

Opublikowano

Masz brak napięcia na zacisku 30-3. Sprawdź bezpiecznik ST2 SC5.

Wykonaj pełny autoscan i go tu wrzuć (jako tekstca nie zdjęcia), bć może w innych sterownikach są także zapisane błędy.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Masz brak napięcia na zacisku 30-3. Sprawdź bezpiecznik ST25 SC5.

W której skrzynce jest ten bezpiecznik?

Opublikowano

A97-11491.png

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, robson_s napisał(a):

A97-11491.png

I który to bezpiecznik?

Opublikowano

st2 bezpiecznik 5

Opublikowano

Środkowy rząd ST2 bezpiecznik nr 5.

 

Wykonaj pełny autoscan i go tu wrzuć (jako tekst a  nie zdjęcia), być może w innych sterownikach są także zapisane błędy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.