Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9TDI BRB] Rozbiegany silnik, nadmiar oleju


Greg82

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu walczę z nadmiarem oleju w silniku (przybywa).

Z rzeczy zrobionych:

- vacum pompa wymieniona

- DPF fizycznie wycięty i EGR zaslepiony (nie wiem jak programowo, check nie wywala)

- uszczelki, podkładka pod pompowtryskami wymienione jakieś 50k km temu

Niestety ale oleju dalej przybywa, a wczoraj podczas jazdy wywalił check a zaraz po tym silnik wskoczył na max obroty (rozbiegał się), gdzie po 3-4 sekundach go zdusiłem wyższym biegiem.

Myślę, ze całą ta akcja spowodowana była wzrostem oleju, ciśnienia i silnik prawie odleciał :(

 

Do weryfikacji na start idzie turbina  + czyszczenie dolotów oraz weryfikacja stanu silnika, błędów

Gdzie jeszcze szukać przyczyny wzrostu oleju ? Coś jeszcze zweryfikować ?

Nie jestem 100% pewny za gościa co usuwał DPF'a i czy mapa jest dobrze zrobiona, jest gdzieś możliwość weryfikacji na Śląsku ?

Do wczoraj silnik normalnie pracował nie dymił, odpalał od strzału, może lekko wyczuwalne zmniejszenie mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale ropa w paliwie może się tylko przez wtryski dostawać. Nie ma już czasem wyrobionych gniazd pod wtryskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Mogę się mylić, ale ropa w paliwie może się tylko przez wtryski dostawać. Nie ma już czasem wyrobionych gniazd pod wtryskami?

Dzięki sprawdzę to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista 

Masło maślane

Ropy to może przybywać w misce olejowej. 

Po usunięciu DPF ktoś źle usunał programowo, bądż w ogóle brak  programu DPF OFF w ECU silnika.

Roipy przybywa bo podczas wypalania w fazie wydechowej ECU silnika dotryskuje paliwo do wydechu żebt wypalić filtr.

Niestety nadmiar paliwa zamiast być wypchniętym do wydechu sączy się przez pierścienie do miski oeljowej...

Ot i cała tajemnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlos6 napisał(a):

@Langista 

Masło maślane

Ropy to może przybywać w misce olejowej. 

Po usunięciu DPF ktoś źle usunał programowo, bądż w ogóle brak  programu DPF OFF w ECU silnika.

Roipy przybywa bo podczas wypalania w fazie wydechowej ECU silnika dotryskuje paliwo do wydechu żebt wypalić filtr.

Niestety nadmiar paliwa zamiast być wypchniętym do wydechu sączy się przez pierścienie do miski oeljowej...

Ot i cała tajemnica.

 

Tak też słyszałem i szukam kogoś z polecenia kto zerknie do ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...