Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.9TDI BRB] Rozbiegany silnik, nadmiar oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, od dłuższego czasu walczę z nadmiarem oleju w silniku (przybywa).

Z rzeczy zrobionych:

- vacum pompa wymieniona

- DPF fizycznie wycięty i EGR zaslepiony (nie wiem jak programowo, check nie wywala)

- uszczelki, podkładka pod pompowtryskami wymienione jakieś 50k km temu

Niestety ale oleju dalej przybywa, a wczoraj podczas jazdy wywalił check a zaraz po tym silnik wskoczył na max obroty (rozbiegał się), gdzie po 3-4 sekundach go zdusiłem wyższym biegiem.

Myślę, ze całą ta akcja spowodowana była wzrostem oleju, ciśnienia i silnik prawie odleciał :(

 

Do weryfikacji na start idzie turbina  + czyszczenie dolotów oraz weryfikacja stanu silnika, błędów

Gdzie jeszcze szukać przyczyny wzrostu oleju ? Coś jeszcze zweryfikować ?

Nie jestem 100% pewny za gościa co usuwał DPF'a i czy mapa jest dobrze zrobiona, jest gdzieś możliwość weryfikacji na Śląsku ?

Do wczoraj silnik normalnie pracował nie dymił, odpalał od strzału, może lekko wyczuwalne zmniejszenie mocy 

Opublikowano

Mogę się mylić, ale ropa w paliwie może się tylko przez wtryski dostawać. Nie ma już czasem wyrobionych gniazd pod wtryskami?

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Langista napisał(a):

Mogę się mylić, ale ropa w paliwie może się tylko przez wtryski dostawać. Nie ma już czasem wyrobionych gniazd pod wtryskami?

Dzięki sprawdzę to

Opublikowano

@Langista 

Masło maślane

Ropy to może przybywać w misce olejowej. 

Po usunięciu DPF ktoś źle usunał programowo, bądż w ogóle brak  programu DPF OFF w ECU silnika.

Roipy przybywa bo podczas wypalania w fazie wydechowej ECU silnika dotryskuje paliwo do wydechu żebt wypalić filtr.

Niestety nadmiar paliwa zamiast być wypchniętym do wydechu sączy się przez pierścienie do miski oeljowej...

Ot i cała tajemnica.

 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, carlos6 napisał(a):

@Langista 

Masło maślane

Ropy to może przybywać w misce olejowej. 

Po usunięciu DPF ktoś źle usunał programowo, bądż w ogóle brak  programu DPF OFF w ECU silnika.

Roipy przybywa bo podczas wypalania w fazie wydechowej ECU silnika dotryskuje paliwo do wydechu żebt wypalić filtr.

Niestety nadmiar paliwa zamiast być wypchniętym do wydechu sączy się przez pierścienie do miski oeljowej...

Ot i cała tajemnica.

 

Tak też słyszałem i szukam kogoś z polecenia kto zerknie do ECU

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.