Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkładka zamka nie działa


agareas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim sedanie niestety nie działa wkładka zamka, kręcić się kręci ale nic się nie dzieje. Zdjąłem tapicerkę drzwi, i cięgno jest na swoim miejscu, nigdzie nie widać żeby spadło. Wie ktoś co może być nie tak? Nie ma za dużo miejsca do kombinacji, a jak padnie akumulator to będę miał lekki problem :) Z góry dziękuję!

Edytowane przez agareas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat poruszyłeś... ja u siebie nie rozbierałem, wiec nie wiem... natomiast próbowałem się dowiedzieć coś na ten temat i są dwie szkoły, nie wiem która prawdziwa. Jedni twierdzą że wkładka zamka to fizyczny zamek w razie braku dostawy prądu otworzysz auto, drudzy zaś że to tylko mikrostyk (jak to przeważnie ma miejsce we współczesnych autach) i w razie przerwy w prądzie to najlepiej poprzez dostarczenie zasilania najlepiej przez lampki podświetlenia tablicy dostarczyć tamtędy prąd do centralki i wtedy otworzyć... Ja  sam nie wiem, nie chciało mi się bez powodu rozbierać a puki co sytuacja nie zmusiła do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno się obraca przy kręceniu kluczykiem w zamku drzwi?

Wyjmowałeś zamek  może?  Kiedy to się stało

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wypadnięte cięgno z zamka

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 21:27, nik23 napisał(a):

Cięgno się obraca przy kręceniu kluczykiem w zamku drzwi?

Wyjmowałeś zamek  może?  Kiedy to się stało

Cześć, kluczyk się ładnie obraca w obie strony mniej więcej o 90 stopni, wkładka nie działa od kiedy mam auto a zamka ja nie wyjmowałem, ale na pewno ktoś już to kiedyś robił. Dużo zabawy z tym, żeby to cięgno włożyć ? Po zdjęciu boczka nie widziałem, żeby cięgło wisiało luzem, było wpięte w coś i obracało się razem z kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cięgło jest w zamku ale nie prowadzi do rygla. Trzeba boczek zdemontować, odkręcić zamek (Spline M10 lub Torx 45/50 potrzebny o ile dobrze pamiętam) i założyć cięgno na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście jest tam tragedia tak tak jak pisze @Langista spline klucz i odkręcić zamek zawolać kogoś żeby trzymał za klamkę zewnętrzną do góry wtedy da się włożyć trzpień w otwór w zamku bez demontowania cięgna klamki zewnętrznej, trzeba tylko wygiąć troszkę cięgno kluczyka na bok ono jest takie giętkie sprężyste z takiej jakby linki skręcane. tylko wcześniej radzę popatrzeć na necie jak wygląda zamek i gdzie otwór cięgna wchodzi. Jak byś mieszkał bliżej to bym ci to za piwo ogarnął. Pierwszy raz to masakra to trafić. Przy okazji mikrostyki możesz przeczyścić jeśli nie działa a jak się zdecydujesz jednak wyjąć zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...