Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wchodzi w tryb awaryjny - nie pali sie Check-Engine


xsunbathe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na samym początku przedstawię pacjenta , którego kupiłem 2 tygodnie temu i jestem w nim zafascynowany po uszy ale coś go tam boli

nie jest to seria ani też po sofcie ale ma więcej mocy niż te 1.8 T 150km z modów jakie zrobił poprzedni właściciel to tak :

- caly układ wydechowy kwasowy 

- downpipe kwas

- mocniejsza turbinka od turbinki.pl

- centralny intercooler od FMIC

- sprzęgło obite kevlarem

- wtryski gaz pod 300 KM

i teraz tak po zakupie miałem do wymiany listwę wtrysku od gazu ( instalacja stag) i reduktor przy butli , ponieważ cała instalacja jest na 8mm a reduktor był na 6-stce.

Panowie ustawili gaz, wystroili mape nową zrobili no i niby fajnie ale po 40/50 km zapalił się check engine. w błędach wyskakiwało cały czas, że mieszanka jest zbyt uboga oraz mała skuteczność katalizatora.

pogrzebałem pod maską i zauważyłem , że wężyk od podciśnienia z egr odpadł więc ogarnałem temat pokasowałem błędy i było dobrze aż dzisiaj po odpaleniu auto wpadło w tryb awaryjny i już nie jechało tak jak powinno. No dobra przjechałem 5 km i turbinka zaczęła działać. 

Dodam , że od momentu naprawy instalacji gazowej check engine już nie ani razu nie wyświetlił. w Błędach silnika nic nie ma co by wskazywało na problem z doładowaniem czy MAF albo inne ważne komponenty. 

Warto może by było zrobić logi dynamiczne czy na postoju? Jeśli tak to poprosiłbym o instrukcje który kanał oraz które bloki i załatwię co trzeba do diagnozy! 

 

Pozdrawiam Serdecznie i Dziękuje za każdą pomoc , Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

002 003 statyczny

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.


090 093 statycznmy

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.



002 033 dynamiczny 

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.


003 020 dynamiczny  

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.


115 118 dynamiczny  

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.


002 033 dynam lpg   

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po sofcie, rozrząd przestawiony o ząbek. Na gazie zalany, na benie za ubogo. 

Najlepiej wgrać serię i ponowic logi na pb oraz sprawdzić rozrząd. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie było żadnego softa w tym aucie. Rozrząd poprawie w najbliższych dniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz zle info. Jest program i do tego turbo sporo przeładowuje w peaku. 

Poza tym kto normalny robiłby takie mody bez podnoszenia mocy? :grin: zmiany mechaniczne bez ingerencji w soft mocy nie dają.. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od czego najlepiej zacząć ?

edit / auto pojechało do chłopaków z VTECH ogarną temat i dam znać rezultaty POZDRAWIAM 

Edytowane przez xsunbathe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...