Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T BFB 163KM - nierówna praca na benzynie po wymianie uszczelki pokrywy zaworów


BARTEK75121

Rekomendowane odpowiedzi

1.8T BFB 163KM 2005r sedan A4 B7 Benzyna + gaz STAG  

 

Witam, ostatnio miałem problem z odpaleniem samochodu na postoju. Okazało się, że do świec leje się trochę olej i są mokre. 

Zabrałem się za wymianę uszczelki pokrywy zaworów oraz napinacza. Ponieważ wyciek był również z pod napinacza, musiałem go zdemontować, żeby oczyścić i wymienić pod nim uszczelkę. Rozpiąłem jeden wałek i zdemontowałem napinacz. Wszystko dokładnie zaznaczyłem, tzn położenie łańcucha na kołach zębatych przed demontażem a następnie złożyłem wszystko z powrotem dokładnie tak samo jak było. Policzyłem ogniwa łańcucha - zgadzało się 16 oczek pomiędzy. 

 

Po odpaleniu auta i przejechaniu 15km, sprawdzałem pod maską czy nigdzie nie ma wycieków. Okazało się, że zapomniałem podpiąć wtyczkę do napinacza i przejechałem 15km z odpiętą. Podłączyłem z powrotem. Auto jeździło ok 15km droga powrotna.  Następnie przy odpalaniu na zimnym silniku, praca była już nierówna. Czuć było, że autem trzęsie. Silnik pracował jakby na 3 gary. Po rozgrzaniu i przełączeniu na gaz, silnik pracuje już równo. 

Sprawdzałem po kolei cewki, padło na wadliwą na 2 cylindrze. Zamówiłem oryginał - wymieniłem. Nie pomogło. Zamówiłem komplet świeć  NGK do tego silnika, wymieniłem - nie pomogło. Dalej auto na benzynie pracuje nie równo a check engine miga na desce. Podłączyłem dziś komputer, pokazuje błędy 

 

P0300 wykrycie losowego/wielokrotnego przerywania zapłonu cylindra

P0302 wykrycie przerywania zapłonu cylindra 2

 

Co mogę sprawdzić dalej? Wymienić wiązkę cewek? Auto na benzynie pracuje nie równo, na gazie natomiast działa prawidłowo. Przed wymianą uszczelek pokrywy nie miałem problemu z wypadaniem zapłonów, tylko ten problem z odpaleniem dzień wcześniej, co skłoniło mnie do szybkiego zajęcia się sprawą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...