Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna praca silnika a4 b6 bfb ośka lpg


Mati97532

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam malysza kombi 1.8t 163km LPG ośka. W grudniu wymieniałem rozrząd,przód oraz tył.

Przód INA pasek CONTI.

Tył zestaw SWAG. Niestety napinacz niekiedy brzęczy po odpaleniu,raz mniej raz bardziej a czasem w ogóle. Mam wrażenie że od wymiany rozrządu jest słyszalna inna praca silnika tak jakby z przodu od rozrządu. Ciężko określić jako to dźwięk. Dodam filmik z dzisiaj. Ten odgłos słyszalny jest nawet w środku, mam wrażenie że po rozgrzaniu trochę mniej. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam całe forum. Błędy sonda lambda 2 (brak kąta ,downpipe) grzałka sonda pierwsza. I oczywiście pompa powietrza, zaślepiony tył i podciśnienia. Wydałem kupę kasy a w sumie nie ma żadnej różnicy. Czasem dziwnie rzuci go na obrotach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łożysko od napinacza klimatyzacji lub od samego kompresora? Może np napinacz od alternatora? Łożysko alternatora? U mnie po wymianie hałasowało łożysko od kompresora klimatyzacji. Przez pierwsze minuty jazdy szumiało i jakby stukało tak, że było je słychać w środku a potem była cisza.

Edytowane przez mascom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny dziwek na zestawie ina. Wina paska. Na pewno założony pasek Conti? 

Jak wywaliles kata i sai, a nie wyprogramowano tego w sofcie to będą błędy. 

23 minuty temu, Mati97532 napisał(a):

Tył zestaw SWAG. Niestety napinacz niekiedy brzęczy po odpaleniu,raz mniej raz bardziej

Zmieniałes z jakiego powodu? Taki urok zamienników napinacza z fazatorem. Tylko kosztów sobie narobiłeś. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem8 

Pasek CONTI, wcześniej był taki sam tylko pompa wody była hepu. I było cichutko. Czyli co to normalne? Nie przejmować się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać na ssaniu, po rozgrzaniu prawie niesłyszalne ale jak się wie że coś jest nie do końca ok to się słucha i zawsze coś tam brzęczy, podświadomość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor od klimy ma 3 lata ,nowy był. Wątpię, ale pasek jak jest wilgotno to piszczy. Ogólnie przypomniało mi się że kazałem mechanikowi wymienić pasek osprzętu, zmienił na skv i nie dało się wytrzymać, strasznie piszczał. No i w końcu założyli stary. Czyli wina napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mati97532 napisał(a):

Czyli co to normalne? Nie przejmować się?

Zobacz sobie w moim starym temacie czy dokładnie o ten sam dźwięk Ci chodzi. Tam masz dokładną odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, też po wymianie paska na conti + pompa hepu, jeżdżę tak 3 lata i nic się nie dzieję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szpakuziom napisał(a):

Mam to samo, też po wymianie paska na conti + pompa hepu, jeżdżę tak 3 lata i nic się nie dzieję.

Dzięki za odpowiedź, zrobię tak samo ,nie przejmować się. Widać temat powszechny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...