Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.4 BDV wibracje


NoRush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wibracjami w moim b6, występują one w przedziale od ok. 1700 do 2000 obrotów, auto było u trzech mechaników i każdy stwierdził DWUMAS, ok, więc dwumas poszedł do regeneracji, po złożeniu do kupy wibracje są takie same nic się nie zmieniło.. mechanicy tylko gdybają co to może, ale żadnych konkretów, a nie chcę wymieniać pół auta w ciemno.. żadne zapłony nie wypadają silnik pracuje wzorowo, słyszałem o poduszkach, kole pasowym, wałkach balansujących, a nawet plecionkach, czy ktoś z was przerabiał ten temat?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał(a):

Zrób logi z pracą wtrysków, LPG jest? Filtr paliwa zmieniany?

Jest lpg, rok temu założone, kij wie kiedy zmieniany może nigdy, wibracje takie jak przy niewyważonych kołach, na postoju też wibruje bez znaczenia czy na pb czy na lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LPG nie pomogę ale wygląda mi to na źle wysterowane dawki LPG, lub sam sterownik LPG zakłóca pracę wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 18:55, lukaszbass napisał(a):

U mnie powodem tego byly przeguby wewnetrzne. 

To nie są przeguby, bo telepie na luzie na postoju nawet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam objaw na postoju i w tym przedziale obrotów. Sam myślałem że to może być dwumas/sprzęgło bądź przeguby. Ogólnie wszystko co związane z dawkowaniem wykluczyłem bo dzieje się to i na benzynie i gazie. Po korektach/ błędach(których nie ma) / zapłonach , nie widać by było coś nie tak. U mnie jest jeszcze tak, że jak silnik zimny to i wibracje są praktycznie niewyczuwalne, dopiero po nagrzaniu efekt jest bardziej wyczuwalny.(towarzyszy temu jeszcze tak jak by delikatne buczenie/ głośniejsza praca silnika/skrzyni? w tym przedziale obrotów)

Kiedyś jak sam szukałem rozwiązania tego problemu natrafiłem na temat skrzyni (dane oznaczenie skrzyni miało właśnie problem z tymi wibracjami - wada fabryczna?.) Ale nie pamiętam czego to się tyczyło (łożysk w środku czy flansz do których przykręcone są półosie). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 2.4 to miałem ten sam problem tylko ze u mnie występowało to tylko na postoju. Podczas jazdy nie było odczuwalne. Nigdy nie doszedłem co to bylo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...