Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odgłosy klekotania po wciśnięciu sprzęgła - przyczyna


woj777

Rekomendowane odpowiedzi

w 2021 kupiłem moje A4 w DE z przebiegiem 238500km. 
Od początku, czego byłem świadomy, po wciśnięciu pedału sprzęgła dochodził dżwięk klekotania. Po puszczeniu sprzęgła cisza.

Zrobiłem nim 23000km, teraz ma 261500km. Nie nasila się, jest identycznie jak 2 lata temu.

Mechanik mówił od początku: jeździj. No więc jeżdżę.
Auto przy 122000km miało wymienianą skrzynię biegów, wszystko robione w serwisie, kupione jako używane z salonu AUDI, w którym było kupione jako nowe i serwisowane.

 

Pytanie do forumowiczów: czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czego to wina? Dwumas, sprzęgło, wysprzęglik? Wiadomo, że może to być wszystko, ale może miał ktoś z Was podobny przypadek i coś mi doradzi?

Mnie to nie przeszkadza, ale za rok będę sprzedawał auto, więc przed sprzedażą będę chciał to zrobić.
Co jest przyczyną, że po wcisnieciu sprzęgła dochodzą takie dziwne odgłosy, a po puszczeniu cisza jak makiem zasiał? (bez znaczenia czy jest zimny czy ciepły).

Edytowane przez woj777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał(a):

Dwumas.

a czy przy wymianie/regeneracji dwumasy trzeba też wymieniać/regenerować całą resztę: tarczę, docisk, wysprzęglik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada to zrobić za jedną robotą, bo wszystko jest na wierzchu. Wysprzęglik jedynie może wymagać zestawu naprawczego, jak osłonę ma przerwaną, chyba że nie funkcjonuje prawidłowo to wymiana. Docisk zależnie od zużycia i wytarcia, to samo tarcza. Pytanie na jaką skrzynie było wymieniane i z jakiego powodu była wymieniona. Jak ktoś wymieniał na używaną z jeszcze większym przebiegiem to może być wina w skrzyni, nie w sprzęgle. Co to za auto w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B9 Avant 2017 2.0TDI 140kW/190KM
Tak jak napisałem: wszystko było robione w serwisie Audi, wymiana skrzyni na nową również. Z salonu go kupiłem jako używane auto. Wszystko co było w nim robione od 2017, łącznie z numerami części mam na wydruku.

Edytowane przez woj777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...