Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kluczykiem


Trocho
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Trocho,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z kluczykiem w audi a4 b9 2016. Niestety jest to mój jedyny kluczyk. 

 

Padła elektronika odpowiedzialna za uruchamianie samochodu i nie pomaga nawet umieszczenie kluczyka w miejscu awaryjnego uruchomienia w podłokietniku. Działa tylko otwieranie z pilota. 

 

Byłem u lokalnego dorabiacza kluczy i stwierdził, że kluczyk nie wysyła sygnału i padła elektronika. 

 

Dzwoniłem w kilka miejsc w których mówili, że mogą wyciągnąć moduł i dodać kluczyk nawet bez uruchamiania zapłonu, ale zaczęły się niestety problemy kiedy mówiłem jaki to rocznik i wysłałem zdjęcie kluczyka. 

 

Pytanie na ile to jest brak wiedzy/oprogramowania, a na ile faktycznie jeszcze niezbadane technologie audi przez nieautoryzowane serwisy. Nie takie przecież fury znikają i jakoś sobie z tym radzą. 

 

Czy ktoś z was ma doświadczenia w temacie i może powiedzieć, czy jest to do zrobienia faktycznie tylko w serwisie? 

IMG_20230307_101824_803.jpg

Edytowane przez Trocho
Litrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie kluczyka tylko w ASO. Jeżeli moduł komfortu się pożegnał, to też tylko w ASO, bo zintegrowane jest w nim zezwolenie startu/immo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Zastanawia mnie tylko, bo można taki klucz normalnie kupić na allegro i to raczej nie jest oferta dla autoryzowanych serwisów.

 

ALLEGRO.PL

 

Dzwoniłem do serwisu i zamawiają taki klucz prekodowany z Niemiec. Problem tylko, bo mają awarie i nie mogą zamówić + mam do tego blisko 100 km do serwisu, a muszą mieć auto u siebie. Miałem nadzieję, że uniknę lawety :D

Edytowane przez Trocho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk kupić nie problem. Tu chodzi o przyuczenie, które niestety tylko w ASO mogą wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydaje mi się że gość który mi sciągał ochronę komponentu mógł by zaprogramować kluczyk. Z resztą omawiałem z kimś kiedyś wymianę BCM2 który to zawiera w sobie klucze i podobno da się to zrobić poza ASO. Popytaj ludzi którzy ściągają CP (component protection). Znajdziesz na portalach z ogłoszeniami.

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ASO da się zrobić tylko w warsztatach mających dostęp online do serwerów w Ingolstadt oraz posiadających uprawnienia GeKo. Takich wolnych warsztatów jest niewiele w PL.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ogłasza się na portalach aukcyjnych odnośnie zdjęcia CP, 'posiadają' dostępy do serwerów online. Patrzyłem teraz że mają też w ofercie dopisywanie kluczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

Dużo osób ogłasza się na portalach aukcyjnych odnośnie zdjęcia CP, 'posiadają' dostępy do serwerów online. Patrzyłem teraz że mają też w ofercie dopisywanie kluczy. 

Możliwe, że jest ich coraz więcej. 2-3 lata temu liczba takich usługodawców była mała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, wuPiotrek said:

Dużo osób ogłasza się na portalach aukcyjnych odnośnie zdjęcia CP, 'posiadają' dostępy do serwerów online. Patrzyłem teraz że mają też w ofercie dopisywanie kluczy. 

Dzięki za info. 

 

Znalazłem takie ogłoszenia i dodają tylko prekodowane kluczyki z ASO. Niektórzy to obchodzą, ale zdążają się awarie/uszkodzenia (dowiedziałem się z jednego ogłoszenia) albo problemy kiedy trzeba coś dokodować kluczykiem albo zdjąć CP. 

 

Jutro zamawiam w ASO. Powiedzieli 1k za kluczyk plus 150 dodanie. Dam znać jak poszło. 

 

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk proponuje koledze dorobić tylko w aso, miałem przypadki odmowy zdjecia komponentu z przyczyny kluczyka, ktory byl dorobiony sposobem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 21:08, Trocho napisał(a):

Dzięki za info. 

 

Znalazłem takie ogłoszenia i dodają tylko prekodowane kluczyki z ASO. Niektórzy to obchodzą, ale zdążają się awarie/uszkodzenia (dowiedziałem się z jednego ogłoszenia) albo problemy kiedy trzeba coś dokodować kluczykiem albo zdjąć CP. 

 

Jutro zamawiam w ASO. Powiedzieli 1k za kluczyk plus 150 dodanie. Dam znać jak poszło. 

 

Dzięki za pomoc. 

I jak poszło z tym kluczykiem?? I gdzie zamiawiałeś,  bo u mnie w Krakowie za cala operacjaę zawołali około 1800 za kluczu plus kodowanie 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Tylko ASO. 3800 wszystko wyszło (dwa kluczyki + jeden grot + kodowanie). Sprawdź też czy ubezpieczenie AC nie obejmuje zniszczenia/zgubienia kluczyka. Ja skorzystałem z AC - laweta, samochód zastępczy + koszty dorobienia kluczyków pokryło ubezpieczenie bez utraty zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobimy takie piloty. Pilot w ASO - 1200zł sama elektronika TKE + 350zł dopisanie online. Auta z USA / EU bez różnicy. Protokołu nie trzeba jeśli zna się odpowiedni klucz SVM. 

Pilot zamawia właściciel po okazaniu dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu tożsamości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 18:36, kms48w napisał(a):

Dorobimy takie piloty. Pilot w ASO - 1200zł sama elektronika TKE + 350zł dopisanie online. Auta z USA / EU bez różnicy. Protokołu nie trzeba jeśli zna się odpowiedni klucz SVM. 

Pilot zamawia właściciel po okazaniu dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu tożsamości.

 

U Nas- to znaczy gdzie. Proszę o jakieś namiary. Dziękuję.

Edytowane przez kiwip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...