Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda lambda check engine


przemek100-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyświetlał mi się check engine, po podpięciu pod komputer okazało się, że sonda lambda jest do wymiany. Po wymianie sondy przez ok 100 km było dobrze a później znowu zapalił się check engine. Nowa sonda została sprawdzona i jest z nią wszystko dobrze a po ponownym podpięciu pod komputer wyrzuca ten sam błąd sondy. Jaka może być przyczyna jeśli nowa sonda jest w porządku? 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda Bosch. Kodu błędu nie pamiętam ale było napisane, że zbyt uboga mieszanka paliwowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemek100-1 napisał(a):

Sonda Bosch. Kodu błędu nie pamiętam ale było napisane, że zbyt uboga mieszanka paliwowa

Od kiedy uboga mieszanka paliwowa to wina sondy? zmien lepiej mechanika bo tylko kosztów sobie narobisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wracamy do korzeni, czyli jaki ten bład jest dokładnie? bo błędów ubogiej mieszanki sa przynajmniej dwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 21:06, Łukasz13 napisał(a):

I tu wracamy do korzeni, czyli jaki ten bład jest dokładnie? bo błędów ubogiej mieszanki sa przynajmniej dwa

 

Mistrzostwo świata. Co trzeba zrobić by się czegoś na tym forum dowiedzieć? Skoro wiesz ze są dwa powody to je poprostu podaj a nie rzucaj enigmatycznych sformułowań. 

     Wracając do problemu podejrzewam, że mam te same błedy co kolega @przemek100-1 a mianowicie:

P2237 00[096]-przerwą,

P2195 00[237]-sygnał mieszanki za ubogiej

Silnik CNHA , 2014r

Co zostało zrobione/sprawdzone:

-wyczyszczona sonda z sadzy za pomocą prep. do gaźnikow/egr. 

Skutek: 250km bez błędu po czym znów samoczynnie się pojawił przy nieforsującym stylu jazdy.

Zaznaczam, że dpf czysty i pomimo checka procedura wypalania przebiega miarowo i bezproblemowo co ok. 500km.

 

Ok, więc wymieniłem sondę na oryginał i 500km po wymianie błąd się nie pojawił. Dlatego stawiam diagnozę, że w moim przypadku to sonda była uszkodzona.

Edytowane przez pepoż
Ustalenie szczegółów usterki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie dzisiaj pierwszy raz wywaliło błąd 5120 - Sonda lambda 1, zespół 1.

P2196 00 [237] - sygnał mieszanki za bogatej.

Mogę w razie czego prosić forumowiczów o nr części sondy lambda

Nr VIN: WAUZZZ8K3BA101504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...