Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa 2.0 alt


Andrzej36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w weekend robię serwis olejowy i przy okazji chce zmienić filtr paliwa , jaki filtr polecacie ? Wystarczy Filtron ? I czy wymiana jest skomplikowana? Tzn wiem gdzie jest ,ale chodzi mi o to czy są tam jakieś specjalne opaski zaciskowe co szczypce jakieś potrzebne będą ? Podejrzewam że trochę paliwa z przewodów poleci ... I czy jakoś się potem układ odpowietrza ?? Czy zdejmuje stary zakładam nowy a pompka zrobi resztę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem/polecam Knecht, oryginalny był taki sam tyle, że dodatkowo z logo Audi. 

Złączki są "automatyczne", rozpinasz/zapinasz. Trochę paliwa oczywiście zleci, nic nie musisz odpowietrzać, wszystko działa jak przed wymianą przynajmniej u mnie.

Filtr masz przy zbiorniku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnęce z prawej strony przed tylnym kołem pod osłoną plastikowa siedzi filtr tak? Super dzięki za odpowiedź od razu zamawiam filtr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki zamówiłem Boscha akurat dostępu do knechta nie miał gość w moim motoryzacyjnym , zresztą co bym nie założył to i tak będzie w lepszym stanie niż ten co mam ... Kto wie kiedy on był wymieniany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi jeszcze napisać jak działają te automatyczne złączki  jak je wypiąć ? Jakieś szczypce potrzebne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociskasz złączkę i zwykłymi kombinerkami, a nawet palcami idzie  wcisnąć zabezpieczenie i ładnie się wypina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki czyli nie muszę nic kombinować ze szczypcami ,a jest tam jakieś uszczelnienie jakiś oring wymienialny czy to samo w sobie jest szczelne po zapięciu ? Sorki za banalne pytania ,ale będę to robił pierwszy raz a takie zapinki to dla mnie nowość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta ma mniejsze szanse na zbłądzenie....?

Nic nie zmieniasz, wypinasz i zapinasz, jest szczelne, bazuję na tym co robiłem i było/jest w porządku u mnie.

Ja te przewody bez problemu wypinałem palcami, więc u Ciebie pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem filtr i powiem wam że jestem mega zdziwiony , zaskoczony ,a jednocześnie mam mieszane uczucia ... Zobaczcie sami Bosch robi plastikowy filtr.. niby nie skoroduje ale nie wiem nie wiem 16789658497086056328490575624318.thumb.jpg.01a74f57756d5eb6366aa895e1d2c99d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie używam Boscha w jakimkolwiek aucie, więc nie mam zdania,ale jak masz wątpliwości to zawsze możesz zwrócić....

Mogłeś też zamówić Knechta online.

Ja w każdej konfiguracji stosuję filtry tej firmy i nie zawiodłem się, a trwa to już dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja zawsze do poprzedniego auta stosowałem Boscha , ale teraz plastikowy bardzo mnie zdziwił w sumie zwracać nie będę kurde nowy to powinien działać jak by nie patrzeć Bosch to jakaś tam półka jest dość wysoka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że filtr Bosch nie pasuje jest dużo dużo za długi w stosunku do tego co mam zamontowany jutro oddaje i zamawiam knechta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezle.... nie dobierałeś po numerze VIN?

A Knecht od razu pisałem, że to dobry wybór?, ma być KL79 przynajmniej u mnie w B7 taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu dobierał z katalogu po silniku i roczniku ....

Tylko ja mam b6 to mogą być inne filtry , ale w sumie jeśli masz alt a b6,B7 to bliźniaki przecież to pewnie będzie ten sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem pisałeś knecht ? mam nauczkę od dziś będę się słuchał bardziej doświadczonych ?

Niby pierdoła można wymienić ale się człowiek wkur... Filtr nie zmieniony a dostęp do kanału raz w tygodniu mam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci dobrał.....?

Od strony technicznej między B6 a B7 trochę w tych silnikach się pozmieniało na korzyść B7 (mój na przykład praktycznie nie zużywa oleju), ale wydaje mi się,że filtr i takie rzeczy osprzętowe będą takie same. Bierz Knechta jak radziłem i będziesz zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem dzięki ? jutro oddać Boscha i pobrać kasę ..

Trzeba zmienić sklep motoryzacyjny i filtry knechta kupować nawet już wizualnie widzę że to jest ten który mam zamontowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...