Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Licznik VDO, naprawa FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jak kupiłem auto zimą FIS w ogóle nie świecił, na wiosnę jak zrobiło się ciepło nagle ożył i w tedy okazało się, że jest mało czytelny przez to, że nie wszystkie linijki się wyświetlały.

Kupiłem nowy wyświetlacz z taśmą wymieniłem i przez kilka tygodni FIS działał jak trzeba.

Po tym czasie zaczęły się problemy że potrafił się włączyć po 5 minutach jazdy, czasami cały dzień nie chciał działać, a czasami działał jak trzeba.

Od jesieni do teraz nie załączył się ani razu.

Jest ktoś na tyle oblatany w elektronice i zna ten wyświetlacz aby podpowiedzieć co pomierzyć aby znaleźć problematyczny układ na płycie licznika ??

Czy od razu szukać innego licznika ??

Opublikowano

Jaki wyświetlacz dałeś? Chinol?

Popraw luty lub wlutuj ponownie. Jeśli taśma nie jest uszkodzona to powinno być ok

Opublikowano
  • Autor

Pewnie chinol chociaż kupowałem na allegro ;)

Nie wiem czy po zdjęciu da się stwierdzić ale ten kupiłem :)

63a193c644e6b7c301a255d9959a.jpg.d0bba8ebd966c2b330eec8f14158ec48.jpg

Dzisiaj próbowałem przelutować go jeszcze raz ale nic się nie zmieniło.

Ten stary też miał dnie, że działał a jak było zimniej nie działał.

Na początku jeszcze znalazłem pęknięte luty na płycie licznika polutowałem na nowo i niby zaczęło działać ale po paru dniach to samo czyli działał jak mu się chciało.

 

Zapomniałem w sumie o najważniejszym, podświetlenie też nie świeci ani czerwone ani pomarańczowe.

Edytowane przez Elhape

Opublikowano

A jak podświetlenie nie prądzi to już inny temat. To teraz pytanie czy fis działa a nie widać nic bo diody nie świecą czy zarówno diody jak i fis nie dzialają?

Opublikowano
  • Autor

Wszystko wskazuje na to, że nie działa fis i podświetlenie jednocześnie.

Opublikowano

@Faziia nie padł ten procesor z tyłu pod tą blachą? Chyba lepiej szukac innego licznika .

Opublikowano

Wszystko możliwe. Miałem dwa przypadki w tych licznikach, że był uszkodzony. Wywalało błąd o spalonej żarówce mimo podania masy na pin. Nie opłaca się bawić w szukanie przyczyny.  

Opublikowano
  • Autor

A jest jakaś różnica między licznikiem 8D0919880N a 8D0919881J ??

I czy dobrze doczytałem, że kwestię przypisania nowego licznika do sterownika i przebieg ogarnę po OBD ?? 

Opublikowano

Na szybko możesz skopiować wsad z starego licznika i dać go do nowego żeby sprawdzić czy zegary nie są winne. Wcześniej zapisz sobie Ori wsady obu liczników.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.