Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest w zbiorniczku ?


krzyskg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem nowy zbiorniczk. Powie mi ktoś co to jest to czarne w środku zbiorniczka kolo wężyka czarnego ,osad ? A4 b6 2.0 alt

20230318_143512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, dirt and you can't wash it off, or it's very difficult to wash it off, I have the same engine and after a couple of antifreeze changes in a short time, it appeared in a new container OEM , which I threw away and bought again  a new one OEM .

Perhaps it is best to flush the system and then buy a new one

Edytowane przez MarioR34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzyskg napisał(a):

Witam. Założyłem nowy zbiorniczk. Powie mi ktoś co to jest to czarne w środku zbiorniczka kolo wężyka czarnego ,osad ? A4 b6 2.0 alt

20230318_143512.jpg

Spaliny przedostają się do zbiorniczka, spróbuj to wyczyścić i obserwuj czy się znowu pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, I Matt I napisał(a):

Spaliny przedostają się do zbiorniczka, spróbuj to wyczyścić i obserwuj czy się znowu pojawi.

Czyściłem. I znowu się pojawiło.dodam że wlewalem uszczelniac do chlodnic,może to mieć wpływ? Jedni mówią że olej,a inni że spaliny :) Oleju nie widać żeby był w plynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioR34 napisał(a):

Yes, dirt and you can't wash it off, or it's very difficult to wash it off, I have the same engine and after a couple of antifreeze changes in a short time, it appeared in a new container OEM , which I threw away and bought again  a new one OEM .

Perhaps it is best to flush the system and then buy a new one

Masz tak samo ? A może to olej? Zbiornik nowy I plyn też. Sam niewiem czy się martwić czy tak jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzyskg napisał(a):

Masz tak samo ? A może to olej? Zbiornik nowy I plyn też. Sam niewiem czy się martwić czy tak jezdzic

Zakup tester na uszczelkę pod głowicą i sprawdź.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły brud, po co wlewałeś uszczelniacz do chłodnic? To bardziej szkodzi jak pomaga. Nawet nie wiesz jak z.czasem.kanalynwodne potrafią być brudne w samochodzie, a w dieslach jest jeszcze gorzej z powodu chłodniczki EGR, bo tam najczęściej miesza się płyn ze spalinami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

To zwykły brud, po co wlewałeś uszczelniacz do chłodnic? To bardziej szkodzi jak pomaga. Nawet nie wiesz jak z.czasem.kanalynwodne potrafią być brudne w samochodzie, a w dieslach jest jeszcze gorzej z powodu chłodniczki EGR, bo tam najczęściej miesza się płyn ze spalinami.

Dzis robiłem test glowicy i wyszło ok. Wlałem bo  plyn ubywał gdzieś ciekł. Juzwiecej tego nie wleje.

A więc kamień spadł mi z serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/18/2023 at 5:16 PM, krzyskg said:

Imate li isti? Ili je to ulje? Novi rezervoar i tekućina također. Ne znam da li da se brinem ili ne

 

Not  thet is not an oil, just dirt from the system. My case, I changed antifreez and put on a new antifreeze container, I drove for a while, I mean a month or two and then the dirt appeared. I change  Antifreez again  a new antifreez  tank and now all is well.

 

So its a some kind of dirt , im talking about my car   ,it is a possible that old owner long time ago pour some sealant in radiator , maybe , just maybe ,   but i did change a radiator , so maybe some dirt left and end up in my container , or its just  normal sistem  dirt   , a normal bicause its an old car .

 

It may be best to wash  the system with some liquid for that, I don't know what's liquid  name, but as my mechanic told me to say with that liquid you drive  for a week and then that wash  the system for you and then you change the antifreez again and put a new container.

 

 

Never put a sealant in the car , better fix it . At least the aftermarket part for him is cheap , even a premium Nissens is 110  -160 euro for engine radiator , 80 - 140 euro for Nissens for air condition radiator , this is  for example .

 

Edytowane przez MarioR34
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarioR34 napisał(a):

It may be best to wash  the system with some liquid for that, I don't know what's liquid  name, but as my mechanic told me to say with that liquid you drive  for a week and then that wash  the system for you and then you change the antifreez again and put a new container.

 

It is a good thing to do, but not to drive with it at all, just to run the engine and let it warm up to operation temperature, so approximately 20 minutes max, then flush it with demineralized water the same way as before and then use new coolant fluid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bym się zastanowił nad tym poważnie i działał!!!  Miałem podobnie, tylko dużo gorzej. Zamiast płynu różowego miałem czarną maść z olejem i na korku to samo. Winowajcą okazała się chłodnica oleju. Puszczała olej przez co przedostawał się on do płynu chłodniczego. Radze szybko reagować. Pozbycie się płynu w układzie chłodzenia była katastrofą. Spuszczanie/pukanie układu z 10razy conajmiej. Używałem do tego śpecjalnych środków do chłodnic czyszczących z 3 puszki, słabo. Następnie kostka do zmywarki, łącznie zużyłem z 4-5. Oczywiście po każdej spuszczanie całego płynu z układu - odłączany wąż na dole chłodnicy, zalewanie, kostka i tak w kółko aż do czystej wody po czym dopiero zalewałem różowego płynu, Uważaj z tą chłodniczką jako że później miałem zabawe z uszczelniaczami.. puszczały troche przez co miałem trochę motor zarzygany. Wymiana 2 albo 3 kompletów dopiero na ORI załatwiła sprawę. Tak to chłodniczka była febi + uszczelniacze od nich a skończyło się na FEBI + ori oringi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...