Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odwrócona polaryzacja subwoofera B&O


Muskel1
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się na zagranicznym forum na wątek, w którym opisano, że w systemie nagłośnienia Bang & Olufsen w A4 F5 i A4 B9, polaryzacja cewek subwoofera jest fabrycznie źle podłączona/odwrócona. Podobnie miało to miejsce już we wcześniejszych generacjach:whistling:

Nie testowałem jescze w jakim stopniu się to zgadza, ale mam zamiar przepiąć piny w kostce subwoofera na próbę. Być może ktoś z Was będzie szybszy ode mnie i zda relację. 

Tutaj link do zagranicznego forum.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może nie tyle że ,,źle podłączone fabrycznie,, tylko ludzie kombinują jak dawniej tzn niby odwrócenie polaryzacji w subie sprawia że lepiej bas słychać.... Dosyć popularna modyfikacja. Studiowałem cały naprawdę obszerny wątek na innym forum. Dyskusja ten temat była bardzo spolaryzowana pomiędzy za i przeciw....  Zwolennicy twierdzili że wyraźniej bas słychać, a przeciwnicy tej modyfikacji  argumentowali swój punkt widzenia że co z tego że bas głośniejszy jak jakościowo było gorzej...  Ja nie sprawdzałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
2 minuty temu, sahipp napisał(a):

  Ja nie sprawdzałem osobiście.

To sprawdź i dopiero się wypowiedz:wink:

Nie gniewaj się, ale czytając Twoje wypowiedzi, często mam wrażenie, że piszesz aby tylko coś napisać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

o sprawdź i dopiero się wypowiedz:wink:

Nie gniewaj się, ale czytając Twoje wypowiedzi, często mam wrażenie, że piszesz aby tylko coś napisać.

mylisz się.... nie piszę zawsze i wszędzie... piszę tam gdzie coś wiem... a to że nie wszystko przetestowałem to z powodu tego że nie niektórych modów nie potrzebuję... a w tej sytuacji się wypowiedziałem bo szczerze na innym forum natrafiłem nie na krótka  wypowiedź ale na potężne rozwinięcie tematu, a dyskusja była bardzo obszerna i ożywiona na dokładnie ten temat dla tego napisałem i tylko tyle...

 

...ale skoro tak mnie oceniasz to spoko, będę musiał z tym żyć...:hi:Masz ode mnie plusika na poprawę humoru    :decayed:

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Muskel1 sprawdzałeś i przepinaleś te piny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomniałem napisać. Niestety odwrócenie polaryzacji, przynajmniej u mnie, pogorszyło jakość dźwięku. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...