Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem


moron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników czterech kółek.

Jak w temacie mam mały problem z licznikiem. Mianowicie: wskazówka prędkości stoi w miejscu i nie wskazuje nic. Przed wczoraj przestała działać, wczoraj jak wracałem z pracy na chwilę zaskoczyła, ale nie wskazywała prędkości, tylko falowała góra dół. Dziś już nie działa wcale. Moje pytanie: od czego powinienem zacząć i gdzie mogę szukać ewentualnych uszkodzeń przewodów. Posiadam audi a4 b6 TDI z 2002 roku. 101 koni. Moze ktoś miał podobny problem, mile widziane zdjęcia lub tutorial jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co powinieneś zrobić to podpiąć auto pod vcds'a i odczytać błędy ze wszystkich sterowników, zwłaszcza z licznika. Jak nic ciekawego w nich nie wyczytasz, to kolejnym krokiem powinno być zrobienie testu zegarów (też przy użyciu vcds'a). Generalnie bez podpięcia auta pod kompa szkoda wróżyć z fusów, bo możesz wymienić pół auta a i tak nic nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz test zegarów vcdsem i wskazówka będzie prawidłowo działać to przyczyną będzie czujnik w skrzyni i /lub okablowanie do niego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie, to może być silniczek od wskazówki do wymiany. Mi padł, kupiłem na allegro za bodajże 50zl i wymieniłem. Tylko teraz nie widzę tych silniczków na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...