Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają tylne głośniki a4b6


Mateusz Gajda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tylnymi głośnikami, mianowicie, nie grają, z przodu oraz subwoofer ok. Miałem fabryczne głośniki ale nie działały wiec uznałem, ze je wymienię po wymianie problem nie zniknął. Poczytałem trochę na ten temat i i ludzie pisali, ze może być to wzmacniacz w bagażniku, wymieniłem go i problem ten sam z przodu grają i subwoofer również. Sprawdziłem kostki za radiem (audi concert) oraz w drzwiach i również wszystko ok i moje pytanie brzmi teraz w czym może tkwić problem. Zapomiałem dodać, ze to nie jest system bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć jakiś głośniczek na wyjściach wzmacniacza i sprawdzić czy głośniczek zagra. Jeżeli tak, to wzmacniacz jest ok i musisz szukać przyczyny we wiązce.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał(a):

A jakie masz błędy?

Nie podłączałem, komputera i nic tych  rzeczy sprawdzałem tylko prąd na kostkach przy głośnikach i jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz podłączyć jakiś głośniczek na wyjściach wzmacniacza i sprawdzić czy głośniczek zagra. Jeżeli tak, to wzmacniacz jest ok i musisz szukać przyczyny we wiązce.

Ale wzmacniacz działa, mam aktualnie dwa i na każdym subwoofer gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma osobne wyjścia na subwoofer i na tylne głośniki. Inne końcówki mocy. Sub może działać ale pomimo tego wzmacniacz może być uszkodzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz głośniczek od niebieskiej 23 pinowej wtyczki wzmacniacza.

Pin 17 - Tylny lewy głośnik (+)

Pin 18 - Tylny lewy głośnik (-)

 Pin 20 - Tylny prawy głośnik (+)

Pin 21 - Tylny prawy głośnik (-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wzmacniacz ma osobne wyjścia na subwoofer i na tylne głośniki. Inne końcówki mocy. Sub może działać ale pomimo tego wzmacniacz może być uszkodzony. 

 

21 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wzmacniacz ma osobne wyjścia na subwoofer i na tylne głośniki. Inne końcówki mocy. Sub może działać ale pomimo tego wzmacniacz może być uszkodzony. 

Pisałem, posiadam 2 wzmacniacze jeden co był w aucie drugi który dokupiłem i ten sam błąd wiec jaki jest sens aby kostkę od wzmacniacza rozbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz porad a kwestionujesz wskazówki, które otrzymujesz. Ma taki sens, że od tego się zaczyna. Szuka się przyczyny od początku do końca i wyklucza się możliwe źródła błędu. Na samym początku jest wzmacniacz, który poprzez wiązkę zasila głośniki. Jeżeli na wyjściu końcówki mocy nie będzie sygnału należy szukać czy dochodzi sygnał liniowy do wzmacniacza. Skoro sub gra to raczej sygnał liniowy dochodzi.   Rób jak chcesz, szukaj sam skoro wszystko lepiej wiesz i nie pytaj o porady. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Szukasz porad a kwestionujesz wskazówki, które otrzymujesz. Ma taki sens, że od tego się zaczyna. Szuka się przyczyny od początku do końca i wyklucza się możliwe źródła błędu. Na samym początku jest wzmacniacz, który poprzez wiązkę zasila głośniki. Jeżeli na wyjściu końcówki mocy nie będzie sygnału należy szukać czy dochodzi sygnał liniowy do wzmacniacza. Rób jak chcesz, szukaj sam skoro wszystko lepiej wiesz i nie pytaj o porady. 

Przepraszam, nie chciałem, zebyś tak to odebrał. Jestem ciemny w tym temacie i to chyba widać. Zrobie to jutro i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tak jak opisane. Pomimo to, że na 2 wzmacniaczach sub gra, mogą być spalone końcówki mocy głośników. Te wzmacniacze mają właśnię taką wadę, że lubią się palić. Być może kupiłeś już uszkodzony. Dlatego należy to wykluczyć. Jeżeli jednak na wyjściu wzmacniacza głościczek zagra, to pozostają 2 możliwości. Albo wiązka do głośników przerwana (pewnie w przelotce między karoserią a drzwiami), albo głośniki spalone. Za bardziej prawdopodobne obstawiałbym przerwaną wiązkę w przelotkach, gdyż jest to nagminny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Sprawdź tak jak opisane. Pomimo to, że na 2 wzmacniaczach sub gra, mogą być spalone końcówki mocy głośników. Te wzmacniacze mają właśnię taką wadę, że lubią się palić. Być może kupiłeś już uszkodzony. Dlatego należy to wykluczyć. Jeżeli jednak na wyjściu wzmacniacza głościczek zagra, to pozostają 2 możliwości. Albo wiązka do głośników przerwana (pewnie w przelotce między karoserią a drzwiami), albo głośniki spalone. Za bardziej prawdopodobne obstawiałbym przerwaną wiązkę w przelotkach, gdyż jest to nagminny problem.

Zrobiłem wszystko powyżej, podłączyłem, głośnik i brak odpowiedzi ale chciałem zobaczyć czy faktycznie te przewody w drzwiach mogą być przerwane i się okazało ze przewód do głośnika jest przerwany, polutowalem , podłączyłem i dalej brak odezwu ze strony głośnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze wzmacniacza nie ma na wyjściu sygnału na tylne głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż po kilkudziesięciu otwarciach i zamknięciach popęka. Należy wymienić wiązkę drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Czyli ze wzmacniacza nie ma na wyjściu sygnału na tylne głośniki?

Nie ma, brak reakcji głośników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Lutowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż po kilkudziesięciu otwarciach i zamknięciach popęka. Należy wymienić wiązkę drzwi. 

Wiem, ale sama ciekawość czy zadziałała, później przerobiło by się na kostkę czy coś podobnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najwidoczniej wzmacniacz ma usterkę. Skoro sub gra, to oznacza to, że sygnał liniowy z radia dochodzi do wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...