Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ropa w oleju silnikowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem z A4 B6 AVF , ropa dostaje się do oleju silnikowego i bardzo ciężko odpala na rozgrzanym silniku po długim kręceniu , z rana po postoju pali od strzała .  Postanowiłem wymienić uszczelniacze na pompowtryskach ,,zestaw Bosch,, ale ropa dalej szła do oleju. Następnie zakupiłem inna pompę vakum Boscha z wkręcanym już króćcem od podciśnienia, wymieniłem w niej odrazu simering na wałku gdzie ropa też mogłaby się przedostawać do oleju ale to też nic nie dało. Tak więc tym razem podpiąłem na zasilaniu pompy wąż z ropa pod cisnieniem z kompresora jakieś 6-7 bar jak na zdjęciu IMG_20230402_170710.thumb.jpg.079035355ac59308cf1fd78d94a98fbe.jpg I tu okazało się że ropa z powietrzem wydostaje się z trzech pompowtrysków w miejscu zaznaczonym na zdjęciu tzn z nakrętki tej cewki. IMG_20230402_170030.thumb.jpg.ff42829911a17e269e6a2c472bc8d986.jpg Z jednego bardzo mocno, z dwóch lekko. I tu moje pytanie czy samemu da radę to uszczelnić pod tą nakrętka na klucz 36 chyba. Kolejna moja zagwostka, po puszczeniu tej ropy pod cisnieniem zaczęła ona wydostawać się wraz z powietrzem jeszcze w 3 miejscach zaznaczonych na zdjęciach poniżej. IMG_20230402_170209.thumb.jpg.3b8994efd9cb47751c55d44fb7a438b3.jpgIMG_20230402_170807.thumb.jpg.11ab06e3600070404a066af8398a4bee.jpgIMG_20230402_170115.thumb.jpg.8d331c484f11a310f550a9200809c0f4.jpg

Edytowane przez dawido23

Opublikowano
  • Autor

Nikt nic nie podpowie? 

Opublikowano

PD do wymiany.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał(a):

PD do wymiany.

Auto na nich smigało bez zarzutu , jedynie zaczęły przeciekać na tym oringu pod cewka tą duża. Nie wystarczy wymiana tego oringu ?

Opublikowano

Widzę, że PDki już po regeneracji. Ktoś już tam grzebał. Pytanie tylko jak zrobione. 

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Widzę, że PDki już po regeneracji. Ktoś już tam grzebał. Pytanie tylko jak zrobione. 

Robione 3 lata temu, jakieś 60 tys km zrobione, chodziły bez zarzutu

Opublikowano

Skoro są nieszczelne to raczej nie bez zarzutu.

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Skoro są nieszczelne to raczej nie bez zarzutu.

Miałem na myśli to że poza tą nieszczelnością na cewce wszystko z nimi ok. I tu pytanie czy samemu ten oring dam radę wymienić.

Opublikowano

Tak.

Opublikowano

 

Opublikowano
  • Autor

Opcje najdroższa to znam, ? Przecież tam nie ma nic coby się urwać miało, przestawić, odkręcić , wymienić oring i dokręcić odpowiednim momentem. Tak na moją logikę 

Edytowane przez dawido23

Opublikowano
15 minut temu, dawido23 napisał(a):

Opcje najdroższa to znam, ? Przecież tam nie ma nic coby się urwać miało, przestawić, odkręcić , wymienić oring i dokręcić odpowiednim momentem. Tak na moją logikę 

Podałem tego linka nie po to abyś tam wysłał do regeneracji, a po to żebyś zobaczył jak on cewkę wykręcą i wkręca:wink:

Opublikowano
  • Autor

Spoko, dzieki. Niby nic trudnego, moment dokręcania też ogarnę. 

Opublikowano
  • Autor

Pierwszy rozkręcony , teraz tylko znaleźć do kupienia taki oring, nie jest okrągły jak to oringu tylko płaski. Ma ktoś pomysł gdzie go szukać ? ?IMG_20230404_185413.thumb.jpg.be4d7530bfb5106713bd093d1209ded2.jpgIMG_20230404_185536.thumb.jpg.45215f6926ce55954131c159b2b651c0.jpg

Opublikowano

Może gdzieś w zestawach do regeneracji PD.

Opublikowano
  • Autor

Zaraz będę szukał, gdzieś na pewno się znajdą, toż to tylko kawałek gumy ?. Momentu dokręcania na necie brak ale Polak potrafi, kluczem dynamometrycznym będąc rozkręcać drugi najpierw będę dokręcał ? od 10 nm po jednym w górę, aż przestanie klikać i czuć bedzie  że zaczyna się opór i nakrętka dokręcać. Sprawdzę to na trzech pozostałych pompkach, Wtedy ustalę siłe dokręcania i powiedzmy odejmę jednego nm ? Oczywiście przy całej tej zabawie ostrożność i czystość , brak pośpiechu.

Edytowane przez dawido23

Opublikowano

To jest zwykły oring. Nie jest plaski. 

Przykładowy nr bosch: 1410257002 ale nie wiem czy to konkretnie do tego konkretnego PD. 

Co do momentu to gdzies na yt na filmie od ruskich jest podane.

 

Pozostaje pytanie skad ropa w kanale olejowym walka PD. Pęknięta glowica? Niepowodzenie przy wymianie uszczelniacza pompy tandemowej?

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, nadybek napisał(a):

To jest zwykły oring. Nie jest plaski. 

Przykładowy nr bosch: 1410257002 ale nie wiem czy to konkretnie do tego konkretnego PD. 

Co do momentu to gdzies na yt na filmie od ruskich jest podane.

 

Pozostaje pytanie skad ropa w kanale olejowym walka PD. Pęknięta glowica? Niepowodzenie przy wymianie uszczelniacza pompy tandemowej?

Kurcze stawiam na oring na tandemie, zamówiłem i przyszedł inny, tzn rozmiary te same ale cały guma zalany, stary do połowy metalowy był. A ten kanał olejowy walka to o to chodzi ? IMG_20230402_170807.thumb.jpg.e71c8ea03b53a5d9e8803ffdcd07189d.jpg

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie. Zna ktoś siłę dokręcania tej cewki na pompowtrysku ? Szukam od dwóch dni ale bezskutecznie. Ratujcie proszę IMG_20230402_170030.thumb.jpg.d497bb28c47e3a0c2abd5e22b57d8f6f.jpg

Opublikowano

Cos kojarzę, ze tam bylo nie duzo. Na 90% 60Nm. I nietypowy klucz- 39 albo 37.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.