Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P0420-świecący się Check Engine


Jack78
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Łukasz13,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z non stop świecącym się check enginem,a błąd jaki się pokazuje to P0420 i o ile wcześniej pojawiał się tylko na gazie,tak później także na benzynie i po skasowaniu wracał po przejechaniu 30 km.Wymieniony został katalizator,jednak błąd po jakimś czasie ponownie wrócił. I teraz tak się zastanawiam,bo rozumiem że nawet najlepszy zamiennik katalizatora nie zastąpi oryginalnego,czy to nie jest problem z którąś sondą ? Bo ECU skądś musi brać info że katalizator nie jest tak wydajny. A kolejna sprawa to czy ewentualnie wyjęcie drugiej sondy i zastąpienie jej emulatorem .a także usunięcie w ECU rozwiąże sprawę ? Po za tym samochód normalnie jeździ zarówno na LPG jak i PB,aczkolwiek trochę irytuje ten świecący się check engine :D

 

PS:Widziałem na forum że to problem dość powszechny w 1,8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jack78 napisał(a):

Wymieniony został katalizator,jednak błąd po jakimś czasie ponownie wrócił

Wyłączyć diagnostykę kata u tunera albo zacząć od wkręcenia emulatora kątowego na drugą sondę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,a orientujesz się czy ktoś z forum były w stanie to zrobić ? W sensie wyłączenie tej diagnostyki kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jack78 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź,a orientujesz się czy ktoś z forum były w stanie to zrobić ? W sensie wyłączenie tej diagnostyki kata

Najbliżej Ciebie to chyba @Łukasz13. Jak masz czym zgrać/wgrać wsad to możesz zdalnie to ogarnąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przem8 napisał(a):

Najbliżej Ciebie to chyba @Łukasz13. Jak masz czym zgrać/wgrać wsad to możesz zdalnie to ogarnąć.

Aha,widzę że dość blisko miałbym do niego,jedynie kwestia zgadania się,bo podjechać tam do niego to dla mnie żaden problem

 

PS:Ogólnie to moje początki z motoryzacją a B5 mam od końca września :D

 

PS2: Chyba nie będzie problemu z przeglądem po tej modyfikacji?

Edytowane przez Jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Na zamienniku kata będzie wywalać błąd, kat jest na miejscu wiec z przeglądem nie bedzie problemu, chodzi tylko o wyłaczenie diagnostyki kata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałbyś możliwość wyłączenia mi tej diagnostyki ? Jeśli tak to za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Byłem dzisiaj u Łukasza13, ogarnął temat,także o non stop świecącym się checku i błędzie P0420 mogę zapomnieć.Sprawdził także inny osprzęt więc dzięki niemu wiem na czym stoję.Teraz już wiem do kogo uderzać w razie czego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...