Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie wchodzi w obroty i gaśnie


WhiteN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent Audi a4 b6 1.8t BFB niespodziewanie mi sie zesrało. 

Jezdziło ok, na następny dzień chce odpalic i nie odpala, w koncu odpaliła i zgasła. Odpalam znowu, działa! ale nie wchodziła w obroty, kręciła max 1500 obrotów nie więcej. Wymieniłem przepływomierz powietrza, nic to nie dało, podłączyłem pod kompa i błędy z katalizatorem, ubogą mieszanką i wypadanie zapłonu w 3 cylindrach: P0420, P0171, P0300, P0303, P0301, P0133, P0304.

Wymieniłem filtry, swiece i przy okazji uszczelkę pokrywy zaworów bo świece były lekko w oleju tak jak wtryski i cewki, które wyczyściłem lekko z oleju.

 

Silnik zaczął lepiej chodzić ale dalej to samo, nie kręci więcej niż 1500 obrotów, po dodaniu gazu gaśnie i leci dym z miejsca podanym na zdjęciu (ale to może od wd40 którego troszke lałem po śrubkach :) i stary olej chodz olejem nie śmierdziało tylko jakąś spalenizną, nie wiem jak to nazwać

Błędy usunąłem, po czasie wyskoczył błąd wypadania zapłonu. W silniku słychać takie syczenie jakby ktoś co jakiś czas polewał wodą gorący metal, nie wiem czy bedzie na filmie słychać. Dym leci normalnie z rury wydechowej to możliwe ze kat nie jest zapchany.

Proszę o pomoc bo juz nie wiem co robić.

 

PS. Na filmiku gdzie dodałem gazu silnik sam zgasł jak wyłączyłem nagrywanie.

 

 

 

Edytowane przez WhiteN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad sprawdz

organoleptycznie i Vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał(a):

rozrzad sprawdz

organoleptycznie i Vagiem

Na dniach spróbuje się dobrać do rozrządu, ciężko tak po pracy sie grzebać :tonguemad: ale zauważyłem po odchyleniu tej osłonki koło pokrywy zaworów, że pasek przesunął się z pół centa na zewnątrz :no:

Nie mam vcds bo to nie opłacalny interes by raz na jakis czas zbadać jeden samochód, polecił byś coś taniego, zamiennik czy klona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WhiteN napisał(a):

Nie mam vcds bo to nie opłacalny interes by raz na jakis czas zbadać jeden samochód, polecił byś coś taniego, zamiennik czy klona? 

A myślisz, że tu ktoś ma oryginał? Klona idzie kupić na ali za 120zł. Inne wyjście to kabel kkl z viaken i jak się ładnie uśmiechniesz to dostaniesz vcds lite.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 17:55, przem8 napisał(a):

A myślisz, że tu ktoś ma oryginał? 

 

oooo .... przepraszam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...