Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak możliwości ustawienia swiateł


Skowron16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 tygodni stałem się posiadaczem a4 b6.

Po zakupie zauważyłem że lewe światło mijania tak zwane krótkie świeci bardzo blisko ze 2 metry przed maską . Próbowałem je samodzielnie podnieść lecz bez skutku pojechałem na stacje żeby mi ustawili też nie dali rady. Dodam że ta lampa wygląda tak jak by niedawno była wymieniana.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen.

Gdzies czytałem że jakaś przesłonka od soczewki może być źle założona

 

Edytowane przez Skowron16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko działa. światła drogowe można regulować normalnie ale mijania nie mogę ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguluje się na światłach mijania. 

Wrzuć zdjęcie lamp. Zibaczymy co to za lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła drogowe powinny się regulować razem ze światłami mijania. Jak podczas kręcenia śrubą regulacyjną rusza się tylko światło  drogowe (długie) to znaczy, że coś jest połamane w lampie - w tych reflektorach nie ma osobnej regulacji świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

światła drogowe powinny się regulować razem ze światłami mijania. Jak podczas kręcenia śrubą regulacyjną rusza się tylko światło  drogowe (długie) to znaczy, że coś jest połamane w lampie - w tych reflektorach nie ma osobnej regulacji świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Podczas regulacji widać że soczewka zmienia swoje położenie, po dokręceniu regulacji do końca światło drogowe świeci bardzo wysoko a mijania nadal bardzo blisko, może żarówka jest źle osadzona a żeby ją wyjąć trzeba demontować całą lampę?

IMG20230413121831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyjąć całą lampę, ale to zajęcie na 2 minuty - 4 śruby do odkręcenia - dwie na górze lampy, dwie na dole lampy - dolnych śrub nie odkręcasz do końca tylko je popuszczasz, w lampie są uchwyty typu "C" (śruby torx). Tylko montując lampę należy zwrócić uwagę czy wchodzi ona odpowiednio na ślizgi.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że lampa była niedawno zakładana. Czy jest w ogóle możliwość źle założyć żarówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty żarówka nie była zablokowana zabezpieczeniem i dlatego nie mogłem wyregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...