Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałem zapytać o tą przepływke bo posiadam audi już trochę a nigdy tego nie wymieniałem ani nie czyściłem jej. Ale od dłuższego czasu mam takie objawy że podczas przyśpieszania raz ma lepszego zrywa, a nieraz muła jakby turbiny nie słychać. Turbo było natomiast 2 lata temu regenerowane, błędów żadnych nie pokazuje Checka nie wywala nic z tych rzeczy. No i tak myślę po co się w koszta pchać wymieniać nową bo ten org BOSH koszt jakieś 400zł? I tak myślę czy bym ją spróbował poczyścić jakimś preparatem a może coś pomoże i poprawi pracę silnika.
Tylko tak teraz mity, czytałem że po zdjęciu wtyczki się rozkoduje i trzeba ustawiać ją Vagiem prawda to? Albo można odpiąć wtyczkę i jeśli auta stanie się żywsze to znaczy że przepływka NIE działa - taki patent (pewnie checka wyrzuci bez wtyczki)? 
Wiem że logi itp i odczyty ale nie mam tak zaawansowanego komputera żeby to samemu wykonać, no i ostatnie pytanie co mogę ewentualnie popsuć jak bym się za to zabrał na co zwrócić uwagę . No bo jeśli by była całkowicie zepsuta to myślę że objawów by było jeszcze więcej spalanie większe, nierówna praca itp itd. u mnie to nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FabianB napisał(a):

Tylko tak teraz mity, czytałem że po zdjęciu wtyczki się rozkoduje i trzeba ustawiać ją Vagiem prawda to?

pierwsze słyszę i nigdy z jakimś rozkodowaniem problemu nie miałem....

 

1 godzinę temu, FabianB napisał(a):

o mogę ewentualnie popsuć jak bym się za to zabrał na co zwrócić uwagę

ale za co zabrał? za wyczyszczenie to masz na myśli, jeżeli tak to możesz ewentualnie uszkodzić przepływkę jeżeli sprawna ale nie koniecznie to wszystko... po prostu z takimi rzeczami to różnie to bywa....

 

przepływka albo sprawna albo nie sprawna, nie ma terminu ,,nie całkowicie, całkowicie zepsuta,, w obu przypadkach wymiana...

 

jeżeli jest nie sprawna to możesz spróbować ją wyczyścić, tak czy inaczej musisz kupić drugą, a jak wyczyszczenie pomoże to sukces.... to tyle, żadnych tajemnic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FabianB napisał(a):

Tylko tak teraz mity, czytałem że po zdjęciu wtyczki się rozkoduje i trzeba ustawiać ją Vagiem prawda to? A

Gdzie takie głupoty można usłyszeć?

Zrób logi to się dowiesz co z przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o te czyszczenie właśnie że można uszkodzić ją natomiast czyści się to profilaktycznie? Bo niektóre majstry robią takie zabiegi po czym problemy z silnikiem jakieś checki czy coś ustępują czy lepiej tego nie ruszać? Ale ogólnie ponoć błędów jak jest zepsuta nie wyrzuca od niej..  

No nową bym kupił, ale kupić tak sobie i dać kwotę 400 zł mnie średnio rajcuje.. 

No najprościej pewnie te logi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FabianB napisał(a):

Bo niektóre majstry robią takie zabiegi po czym problemy z silnikiem jakieś checki czy coś ustępują

Za dużo youtuba oglądasz :P może sobie spsiukac IPA ale całe g...to da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, przem8 napisał(a):

Za dużo youtuba oglądasz :P może sobie spsiukac IPA ale całe g...to da. 

No czasami się ogląda w wolnej chwili, druga rzecz przy odpięciu wtyczki od przepływki powinno się wcześniej odpinać kleme jedną od Aku czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał pogrzebać najwyżej albo podmienić od znajomego samochodu tą przepływke bo mam taką możliwość. 

Ogólnie takie moje spostrzeżenie że jeżdżąc późną nocą, albo wracając nad ranem auto jest dużo żwawższe turbinę lepiej czuć. Może ta mieszanka powietrzna jest zaburzona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi, a nie tworzysz bzdurne teorie i wyjdzie czy masz parametry w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 07:05, przem8 napisał(a):

Gdzie takie głupoty można usłyszeć?

Zrób logi to się dowiesz co z przepływką.

pewnie pomylił z przepustnicą i adaptacją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 3r4 napisał(a):

pewnie pomylił z przepustnicą i adaptacją :wink:

Nie, wyczytałem takie coś i dlatego wolałem zapytać, a propo przepustnicy można ją ponoć adoptować ręcznie bez kompa (wciskając gaz na zapłonie w skrócie) czy to działa nie wiem, a niektórzy twierdzą że sama po przejechaniu określonej liczby km się ustawi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...