Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Proszę o analizę logów A4 B5 AFN 98r. ~300kkm

Błędów brak :)

LOGI.

Na 4tym biegu, ile mogłem tyle zrobiłem.

ST000

a4st000.th.jpg

ST001

a4st001.th.jpg

ST003

a4st003.th.jpg

ST004

a4st004.th.jpg

ST007

a4st007.th.jpg

ST008

a4st008.th.jpg

ST013

a4st013.th.jpg

BS000

a4bs000.th.jpg

BS003

a4bs003.th.jpg

BS004

a4bs004.th.jpg

BS011a4bs011.th.jpg

DYN000

a4dyn000.th.jpg

DYN001

a4dyn001.th.jpg

DYN003

a4dyn003.th.jpg

DYN004

a4dyn004.th.jpg

DYN008

a4dyn008.th.jpg

DYN010

a4dyn010.th.jpg

DYN011a4dyn011.th.jpg

Opublikowano

Witaj

Suszarka - :good:

Kąt wtrysku - :good:

Termostat - :good:

Przepływomierz - :no: Wymiana filtra, czyszczenie.

Opublikowano

Przeplywomierz jakimś dziwnym trafem tnie dawki w calym uzytecznym zakresie obrotów.

Przylaczam sie do sugestii Darka - wymien filtr powietrza/wyczysc przeplywke i zaloguj ponownie 010 i 008 dynamiczne.

Najlepiej razem te dwie grupy.

Oprocz LMM reszta wyglada bardzo OK. :)

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za odpowiedzi:) Mam tylko taką wątpliwość. Nie chciałem wcześniej pisać o tym ale rok temu byłem w diagtroniku i hamowany był ze starą przepływką a później z nową. Nie było istotnej różnicy, na tyle, że nie kazali mi wymieniać na nową. Wtedy to olałem i nie chciało mi się wnikać co się dzieje. Filtry powietrza wymieniam przy każdej wymianie oleju, zwykle knechta czy jakoś tak. Wie ktoś jaka może być tego przyczyna? Zrobiłem już ok 50 kkm. Od początku odnosiłem takie wrażenie że w pewnym zakresie obrotów jakby "przysiadał". Dodam jeszcze, że często mu się zdarza zostawić czarną chmurkę.

Opublikowano

Przeplywki nie sprawdza sie na hamowni... skoro filtr powietrza jest "swieży" to pozostaje Ci:

czyszczenie/podmiana/wymiana w tej kolejnosci.

Po kazdej wykonalbym logi. :)

Opublikowano
  • Autor

Wiem, że się nie sprawdza ale na wykresie widać lekkie fale. Nie są to fale Dunaju ale okazało się, że moje spostrzeżenie jest trafne. Więc?

Opublikowano

Ja bym na twoim miejscu ustawił się z kimś z okolicy, podmienił przepływkę i zlogował grp 3 8 i 11 razem. Wtedy popatrzył na logi i ocenił czy przyniosło efekty czy nie :gwizdanie:.

Opublikowano

Masz wolną chwilę to tanim kosztem wyczyść przepływkę np spirytusem (na waciku i będzie git, reszte wypijesz :>), mi pomogło :tongue4: Po wyczyszczeniu zrób logi dot. LMM i wstaw.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Tak zrobię :polew:

Opublikowano

Przeplywomierz jakimś dziwnym trafem tnie dawki w calym uzytecznym zakresie obrotów.

stary i zaoyzialy .. dlatego kiepsko mierzy ... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Stary i zagrzybiały... Ale mierzył przed czyszczeniem :(

Błąd:

00553 - Mass Air Flow Sensor (G70)

27-00 - Implausible Signal

Logi dyn 003 008 010

czyszczdyn030810.th.jpg

Opublikowano

przeplywomierz kaput ...

chyba ze wtyczka sie wypiela badz kabelek urwal ...

Opublikowano
  • Autor

Niestety nic się nie wypięło ani nie urwało... :no:

Nowy wkład tylko mam zakupić...?? bo czyściłem wkład wg opisu jak w 2,5 V6.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jeśli masz już wymieniać...to radze zakup kompletną i to najlepiej z ASO lub u jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy na allegro.

Ja u siebie miałem podobną sytuację...przeczyściłem przepływomierz i po jakimś tygodniu śmigania padł ;(

Jeśli masz wtyczkę na 5 pinów to polecam tego allegrowicza

http://moto.allegro.pl/item644405035_przeplywomierz_vw_seat_audi_skod_bosch_0281002216.html

Kupiłem u niego już nie jedną część i póki co wszystko :good:

Opublikowano

Dziwne, wygląda na to że po prostu coś nie łączy, sprawdź dokładniej wtyczkę, wyciąg i wsadź ją parę razy, sprawdź i dociśnij kable do wtyczki, skasuj błąd i sprawdź czy wyskoczy, na moje oko jakby przepływka była padnięta to nie było by błędu że jest wypięta :no:

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Przepływka była padnięta. Najpierw szukałem po szrotach ale szkoda było mojego czasu. Na jednym chcieli 350 zł... :kox: Na drugim 120 zł ale włożyłem przejechałem się i im oddałem bo szrot (550 mg). Zakupiłem nową Boscha z roczną gwarancją za 350 zł i jest sporo lepiej niż było na starej przed czyszczeniem. Także przynajmniej mam nową przepływkę, choć stara nie była jeszcze taka najgorsza:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.