Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpowietrzeniem hamulców


Aleksandrooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Po wymianie przewodów przód(oplot na oplot, złe ułożenie i przetarł się delikatnie przez półoś) i sprzęgła(razem z wysprzęglikiem, nowy Sachs), mam problem z odpowietrzeniem hamulców. 

Mam założony zestaw 4tlok z q5 na przodzie+ 1tłok na tarczy 324 z tyłu(4x przewody w oplocie), po wielokrotnej próbie odpowietrzenia zacisków(powietrze nie leci), pedał hamulca jest wciąż miękki a przednie tarcze aż skrzypią przy pompowaniu.

 

Próbowaliśmy:

- Pchania płynu maszyną TRW na ciśnieniu 4 bary + pompowanie tradycyjnie pedałem, 

- Wielokrotnego odpowietrzania tradycyjną metodą w różnych kombinacjach(tj. raz przód lewy jako pierwszy a raz tył prawy jako pierwszy),

- Zrzucania tylnych zacisków, cofania ich na maxa i blokowaniu ich na 0 + kręcenie zaciskami i bicie w nich młotkiem gumowym,

- Pompowania pedałem hamulca i ręcznym,

- Odpowietrzanie wysprzęglika,

- Chciałem też spróbować odpowietrzyć pompę ABS, VCDS'em, ale niestety przy próbie wybrania break bleeding w nastawach podstawowych, wyskakuje BŁĄD, GRUPA NIE ISTNIEJE(grupa 02),

- Zrzucaniem zacisków, wysuwaniem ich na ~3cm, luzowanie odpowietrzników i wkręcania tłoczków z powrotem na zero,

 

Ostatni sposób zaproponował mi dziś Dawid Zając(DZB), poleciało jeszcze trochę powietrza, próbowaliśmy tej metody, twardość na zgaszonym poprawiła się, ale niestety po odpaleniu silnika i wciśnięciu pedału hamulca, pedał wpada w podłogę.

Na zgaszonym silniku jestem w stanie uzyskać około 60 barów na pompie wg. VCDS.

 

 

 

 

 

Za wszystkie propozycje i podpowiedzi z góry dziękuje.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Aleksandrooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po odpowietrzeniu sprzegla i jeszcze raz hamulcow(tyl w rekach), jest już lepiej, ale dalej nie jest to co powinno być.

Sprawdzając vcds, jestem w stanie na zgaszonym uzyskać 140b a na odpalonym 220b więc obstawiam, że wycieków brak. 

Najwiekszy problem jest z pierwsza faza hamowania, pierwsze 3 cm pompa generuje około 1-2 barów czyli nic:

 

 

Kolejne próby dostania się do odpowietrAnia pompy abs skończyły się fiaskiem, logowanie się udało ale w nastawach podstawowych odpala mi się tylko adaptacja czujnika skrętu i test esp, przy provie wejścia w brake bleeding wyskakuje info, że grupa nie istnieje. 

Czy jest jakiś sensowny sposób na ręczne odpowietrzenie pompy abs który mogę spróbować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...