Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.8t-wysokie spalanie


Mambak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem auta a4 b6 1.8t z silnikiem AWT i mam problem z wysokim spalaniem. Nie wiem od kiedy problem się pojawił, gdyż wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Przy bardzo ekonomicznej jeździe tankując 30l benzyny jestem w stanie zrobić zaledwie 100km . Spalanie na fisie pokazuje warto od 7 do 10l. Po podłączeniu pod komputer żadnych błędów nie ma. Benzyna też nie wycieka, więc nie wiem gdzie szukać problemu. Jakieś pomysły?:)

Edytowane przez Mambak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mambak napisał(a):

Witam. Jestem posiadaczem auta a4 b6 1.8t z silnikiem AWT i mam problem z wysokim spalaniem. Nie wiem od kiedy problem się pojawił, gdyż wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Przy bardzo ekonomicznej jeździe tankując 30l benzyny jestem w stanie zrobić zaledwie 100km . Spalanie na fisie pokazuje warto od 7 do 10l. Po podłączeniu pod komputer żadnych błędów nie ma. Benzyna też nie wycieka, więc nie wiem gdzie szukać problemu. Jakieś pomysły?:)

Zrób logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 05:29, szpakuziom napisał(a):

Zrób logi

jakie dokladnie? domyslam sie, ze silnik tylko ktore bloki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 17:43, szpakuziom napisał(a):

 

oto logi. mam nadzieje, ze w miare okej

LOG-01-001-003-xxx.csv LOG-01-001-033-xxx.csv LOG-01-002-033-xxx.CSV LOG-01-003-020-xxx.CSV LOG-01-090-093-xxx.csv LOG-01-115-118-xxx.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wrzucaj na jakąś stronkę te logi np.

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

. Nie jestem jakiś dobry w analizowaniu logów, ale wydaje mi się, że tutaj nic nie wskazuje, aby auto spalało aż 30l/100km. Te 30l to pewne, tankowałeś do pełna? Jeszcze niech się inni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szpakuziom napisał(a):

Następnym razem wrzucaj na jakąś stronkę te logi np.

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

. Nie jestem jakiś dobry w analizowaniu logów, ale wydaje mi się, że tutaj nic nie wskazuje, aby auto spalało aż 30l/100km. Te 30l to pewne, tankowałeś do pełna? Jeszcze niech się inni wypowiedzą.

Zgadza się prawie 30l. Dodam, że dziś po wyjściu z auta poczułem zapach benzyny jednak po oględzinach nie ma żadnego wycieku :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robson_s napisał(a):

Z logów wszystko w porządku. 

W takim razie gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz jakiegoś wycieku? Kasowałeś błędy przed logami? Wykręć świece przy takim spalaniu będą czarne. Jak by palił 30/100 przy spokojnej jeździe to już raczej wypadały by zapłony od zabogatej mieszanki czarny dym z wydechu i smród nie spalonej benzyny. Jak mnie pamięc nie myli w b6 nie było AWT, sterownik układ paliwowy z jakiego silnika?

Edytowane przez robson_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mambak napisał(a):

W takim razie gdzie szukac przyczyny?

Na odpalonym samochodzie sprawdzałeś dokładnie czy nie ma wycieku? Sprawdź jeszcze powrót paliwa w prawym przednim nadkolu, czy wężyk jest szczelny

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś Ci  wyciąga paliwo że zbiornika :decayed:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy aby na pewno dobrze policzył bo coś nie bardzo chce mi się wierzyć by na 100 wciągał 30 l.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...