Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek paliwa


adizd577

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni zaczęło śmierdzieć olejem napędowym na postoju z auta. Niestety nie miałem opcji zrobić lepszego zdjęcia i chciałbym was zapytać z czego może tam cieknąć wyżej 

IMG_0084.jpeg

IMG_0085.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie tak przy pelnym baku czy poziom nie ma znaczenia? Zdemontuj tylna kanape i pod nia masz dostep do pompy paliwa. Zobacz jak tam to wyglada.

Jeżeli dzieje sie tak przy pelnym baku to moze byc uszczelka przy pompie a jak niezaleznie to obstawialbym na wezyki idace z pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w 2.5... ciekło chodź trochę mniej niż u Ciebie. Okazało się że jak ktoś kiedyś wymieniał pompę w baku to mu się uszczelka podwinęła... ale działo się tylko przy tankowaniu do pełna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FishBB napisał(a):

Zdemontuj tylna kanape i pod nia masz dostep do pompy paliwa. Zobacz jak tam to wyglada.

Jesteś pewien że trzeba demontować tylną kanapę ? A mnie się wydaje że dojdziei do dekielka  od strony bagażnika 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OLIVER napisał(a):

 

A to możliwe. Powiem szczerze że nigdy nie dobierałem się u siebie do pompy i napisałem tak z rozpędu bo w większości aut dostęp do pompy jest pod tylna kanapą.

 

Patrząc teraz na budowę zbiornika możesz mieć rację. Jak coś to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

zbiornik.jpg

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak u siebie montowałem hak to miałem rozebraną komorę bagażnika i przy okazji odkręcałem ten dekielek i sprawdzałem jak się sprawy mają ?  Więc dlatego wtrąciłem się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kanapą. Uszczelka elring lub Ori, obowiązkowo trzeba przesmarować obie strony uszczelki przed założeniem, inaczej się przetnie i będzie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki panowie uszczelka była jakoś złe włożona i ewidentnej tamtędy wywalało paliwo. Czasami jeszcze się pływak zacina i wskazówka nie pokazuje po odpaleniu poziomu paliwa ale wciągnę jeszcze raz pompę paliwa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...