Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo mała nieszczelność a wpuszczenie w układ uszczelniacza


franc321
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady. Mam nieszczelną klimę, w ubiegłych latach działała bez problemów, w tamtym roku nabijana a teraz na wiosnę już brak ciśnienia. Zaprowadziłem auto do polecanego u mnie w okolicy zakładu (zajmują się tylko klimą i akumulatorami) na zlokalizowanie nieszczelności. Po 3h miałem telefon, iż nieszczelność jest tak mała, że będzie bardzo ciężko ją zlokalizować, a ciśnienie uszło dopiero po ponad 2h. Zaproponowali nabicie klimy z dodatkiem jakiegoś uszczelniacza, który rzekomo bezinwazyjnie uszczelnia tak małe nieszczelności, koszt z nabiciem około 500. Osobiście nie jestem przekonany do takiej naprawy, bo jednak wolałbym wiedzieć gdzie jest nieszczelność, wymienić czy naprawić i mieć problem z głowy. Ale nie siedzę w temacie i może tak się robi poprostu. Jechać do innego warsztatu czy nabijać u nich?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jak w rok uciekł cały czynnik, to nieszczelność mała nie jest. Zapodać czynnik wraz z kontrastem i wyjdzie gdzie jest nieszczelność. Jaki kolwiek uszczelniacz zapcha dyszę rozprężną, parownik i całkiem możliwe, że osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też myślałem, że to nie jest dobry pomysł. Poszukam innego fachowca od klimy. Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 13:17, Langista napisał(a):

Jaki kolwiek uszczelniacz zapcha dyszę rozprężną, parownik i całkiem możliwe, że osuszacz.

Dokładnie, byłbym bardzo ostrożny z takimi akcjami....zgodnie ze sztuką powinni znalezć nieszczelność i ją usunąć, a nie iść drogą na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...