Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Akumulatorem po dłuższym postoju po zrobieniu AdBlue OFF


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Po postoju samochodu 4 tygodnie aku całkowicie padł rozładowany Aku ori 75 Ag AGM. Pojechałem kupiłem nowy  Bosch AGM 80 Ag mechanik zmienił kodowanie z 75Ah na 80 Ah . Po powrocie do domu po 4 tygodniach znów aku całkowicie rozładowany. Naładowałem go ładowarką na full przed wyjazdem i znów po postoju 4 tygodnie rozładowany . Wcześniej nic takiego sie nie działo auto stało nawet 5 tygodni i się nie rozładowywał . w Między czasie padło mi ADBLU i w warsztacie mi go wyłączyli odblokowałem też jednostkę Navi . Czy miało by to wpływ na rozładowanie aku  przy postoju auta przez dłuższy czas ?  Co może powodować to rozładowanie się aku . Stary po sprawdzeniu okazało się że jest dobry sprawność 70%. 

Edytowane przez Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałwm problem . Po zamknieciu auta i odczekaniu ok 10 min podpiołem miernik i auto pobierało 0,06 A i co jakiś czas wzrastał pobór prądu do 0,30 A . Odpiołem wtyczkę od sterownika Adblue i pobór pądu spadł do 0,00 A. Czyli po zrobieniu Adblue Off należy wypiąć wtyczkę. Jak ktoś używa auta co dziennie to jest aku doładowywany i nie zauważy tego problemu.

Edytowane przez Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zwarcie na sterowniku - częsta sprawa a zamiast to naprawić poprzez wymianę sterownika na nowszy, usczelniony  lub naklejenie membranki na takim z tego samego rocznika  to bez sensu wykodowałeś system, pewnie za grubą kasę.  Tearaz,  nie dość że trujesz,  to nadal masz podłączony sterownik który robił zwarcie. Podłącz wtyczkę bo Ci syfu nalezie i znowu  będziesz miał kłopoty zamiast tego wyjmij bezpieczniki od Ad Blue - upływ prądu ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SynKopa napisał(a):

Tearaz,  nie dość że trujesz,  to nadal masz podłączony sterownik który robił zwarcie.

I masę błędów zapisanych w sterownikach. Zrobił najgorszą opcję jaką mógł zrobić. Poszedł na skróty:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SynKopa napisał(a):

Miałeś zwarcie na sterowniku - częsta sprawa a zamiast to naprawić poprzez wymianę sterownika na nowszy, usczelniony  lub naklejenie membranki na takim z tego samego rocznika  to bez sensu wykodowałeś system, pewnie za grubą kasę.  Tearaz,  nie dość że trujesz,  to nadal masz podłączony sterownik który robił zwarcie. Podłącz wtyczkę bo Ci syfu nalezie i znowu  będziesz miał kłopoty zamiast tego wyjmij bezpieczniki od Ad Blue - upływ prądu ustanie.

Podaj mi nr tego nowszego sterownika jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko pisze.

 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...