Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fabryczny rozmiar opon


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jak mam fabryczny rozmiar opon podany 205/50R17 to tylko na takich jeździć ? 

Gdybym chciał dać np. 195/65/R15 to będzie jakiś problem? Mandat, przekłamywanie kilometrów itp, ktoś coś może podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi a auto z profilu? Jeśli tak to w b5 jest kilka rozmiarów dopuszczonych przez producenta i ten co napisałes jak najbardziej. Policję raczej gówno obchodzi jaki rozmiar kół byle nie wystawał za obrys auta i był jednakowy bieżnik na jednej osi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na wlepie drzwi kierownika? Tam jest info o rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał(a):

A co masz na wlepie drzwi kierownika? Tam jest info o rozmiarach.

No na wlepie jest tylko 205/50/R17. Zimowe wsadziłem 15 i normalnie było tylko właśnie chodzi mi o tą zj***na policję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał(a):

Chodzi a auto z profilu? Jeśli tak to w b5 jest kilka rozmiarów dopuszczonych przez producenta i ten co napisałes jak najbardziej. Policję raczej gówno obchodzi jaki rozmiar kół byle nie wystawał za obrys auta i był jednakowy bieżnik na jednej osi.

Auto to citroen C4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Police się nie czepi rozmiaru. Jak by wystawały poza obrys auta lub byłaby lipa z bieżnikiem, jak napisał @przem8to wtedy tak. Spokojnie możesz montować. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kalkulatora, licznik przekłamie tylko - 0,4% ( Max +1,5% do -2%) więc jest OK. Policja nie czepia się takich szczegółów, jedynie w przypadku ubezpieczyciela może być problem gdy nie masz homologowanego rozmiaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dammar2 napisał(a):

Według kalkulatora, licznik przekłamie tylko - 0,4% ( Max +1,5% do -2%) więc jest OK. Policja nie czepia się takich szczegółów, jedynie w przypadku ubezpieczyciela może być problem gdy nie masz homologowanego rozmiaru 

Jeszcze nigdy ubezpieczyciel nie pytał mnie o rozmiar opon w aucie także tego nawet nie brałem pod uwagę, ale dzięki panowie za pomoc, wszystko wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...