Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Górna pokrywa zaworów


konrdaw111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wyciek oleju z gumek uszczelniających wtryski czy ktoś z klubowiczów może już miał doczynienia z kupnem do AKN górną lewą pokrywę zaworów chodzi mi o cenne. W serwisie można ją dostać za ok. 450 zł bez żadnych problemów może ktoś ma jakieś namiary żeby kupić tą pokrywę taniej.

Może są jakieś metody naprawy (wymiany) tych uszczelniaczy w pokrywie?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję ,o tych uszczelniaczy się nie wymienia,więc czeka cię chyba wymiana pokrywy zaworów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś metody naprawy (wymiany) tych uszczelniaczy w pokrywie?

Wybuduj dekiel, wyczyść bardzo starannie wtryskiwacz z rdzy i innych syfów, odtłuść porządnie gumki w pokrywach jak i same wtryskiwacze, poskładaj spowrotem - powinno trzymać.

Niektórzy - i to całkiem skutecznie - stosują niewielkie ilości silikonu ale zdarzało mi się już wymieniać hydropopychacze zapchane "tymże" silikonem ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dowiedziałem sie w serwisie ile muszę zabulic to mi lekko kopara opadła! Zakupiłem taką pokrywę z rozbitego anglika o przebiegu ok. 60kkm! sam ją zdejmowałem cena 20zł :polew:

Możesz spróbować w ten sposób,ale nigdy nie wiesz co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuduj dekiel, wyczyść bardzo starannie wtryskiwacz z rdzy i innych syfów, odtłuść porządnie gumki w pokrywach jak i same wtryskiwacze, poskładaj spowrotem - powinno trzymać.

Niektórzy - i to całkiem skutecznie - stosują niewielkie ilości silikonu ale zdarzało mi się już wymieniać hydropopychacze zapchane "tymże" silikonem ... .

Spróbuje to rozebrać i oczyścić minimalnie posmaruje masą uszczelniającą firmy DIRKO jak kiedyś wyczytałem to na forum, że ta masa jest bardzo dobra. Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam to samo u siebie, szukalam samych "gumek" (one są przyklejone do pokrywy), nigdzie nie dało rady kupić, więc w ASO po zniżkach za nową pokrywe 390 zl + uszczelka, i teraz nic nie leci

samej pokrywy, w sensie nie w ASO tylko zamiennik, też nigdzie nie da rady dostać....

możesz spróbowac pomajstrować przy tym, u mnie próbowali, ale i tak leciało, ciśnienie było za duże

neistety 2,5 tak ma... że się lubi rozszczelniać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa pokrywy została już zrobiona tylko trzeba pojeżdzić i zobaczyc czy nie będzie się lał olej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dokładnie Ci zrobili?? i ile zapłaciłeś za tą naprawę??

własnie się zastanawiam, czy opłaca się właśnie kleić itp. czy już zapłacić te 400 zł i mieć spokój na amen...

no właśnie, nie wiadomo czy już nie będzie się lało, jestem ciekawa :mysli: czy przepłaciłam hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wymienić na nową pokrywę, ale wstrzymałem się troszkę z kupnem 400 zł to nie tak mało spróbowałem naprawy jak napisał wyżej kolega Piotruś :good:

Naprawy dokonałem sam koszt to tylko 30 zł kupno dobrego silikonu i troszkę swojej pracy ok. 3h , a teraz tylko czekać na efekty tej pracy jeśli będzie się dalej lało to zostaje mi kupno nowej pokrywy w ASO :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki!! :good:

podejrzewam, że przez pewien czas będzie wszystko ok, a później może niestety znowu coś się dziać ...

taki urok 2,5 :D

ale wole miec 2,5 po chipie niż 1,9 bo to nie jedzie :polew: :polew: :polew: :polew:

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu ok. 1000 km jest wszystko dobrze pokrywa sucha jak pieprz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratuluje :good: :good: :good:

czyli, że niepotrzebnie kupowałam nową, trza było zakleić :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonko nowe to nowe wiadomo że będzie grało wszystko dłużej niż rzeczy klejone :>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dostałem namiary od Piotrusia na ten wątek z klubu a6, przymierzam się do wymiany pokryw bo sama uszczelka i podkładki pod wtryskiwacze raczej nic nie da bo ślimaczy sie przy wtryskach z jednej i z drugiej strony. No chyba, że najpierw zrobić same uszczelki, ale nie wiem czy to coś da a jak wydam kasę i nic sie nie zmieni, czy nie jest to rozwiązanie czasowe problemu to może dołożyć i wymienić cale pokrywy ?

Byłem u mechanika on radzi wymienić całe pokrywy lecz to jest duży koszt, 1 pokrywa to 440 zl + robocizna i pewnie wyjdzie 1200 -1500 zl , wiec sam już sam nie wiem co robić...

będę wdzięczny za pomoc i doradzenie czy od razu kupić pokrywy czy tak jak piszecie spróbować najpierw z uszczelnieniem pierścieni wchodzących w miejsce gdzie wtryskiwacz łączy się z wężykiem przelewowym oraz pierścienie co są w miejscu gdzie wtryskiwacz wchodzi do pokrywy

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz nikogo ze zniżką w ASO??

a może spróbujesz tak jak kolega konrdaw111 podkleić silikonem??

najlepiej oczywiście wymienic na nowe, ale co Ty masz za mechanika co z Ciebie tyle za robocizne weźmie??

przecież to prosta robota jest i szybka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiula moja rada to kupienie podkładek pod wtryskiwacze koszt ok. 6 zł w serwisie i dobry sylikon najlepiej firmy DIRKO 30 zł, 500 ml benzyny ekstrakcyjnej i wolne popołudnie i będziesz miał to tanio zrobione. stare uszczelki pod dekle dobrze otłuścić, a gumki w pokrywie zrobić tak jak wyżej napisał Piotruś u minie po przejechaniu ponad 1000 km sucho nic nie leci, ale ten sposób czy jest długo trwały to się okaże możesz poczekać 6 miesięcy wtedy przejadę ok. 15 tyś km i odpowiem ci na to pytanie :>

[br]Dopisany: 18 Maj 2009, 16:28_________________________________________________Więc uszczelnienie silikonem połączeń połączeń pomiędzy wtryskiwaczem, a uszczelniaczami w pokrywie zaworów sprawdza się w 100 procentach :> Przejechałem jakieś 20 tyś km i zero wycieków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam znowu wyciek z pokryw, po tym jak cudo mechanik się z nimi świetnie obchodził przy wymianie wałków, tym razem z

dwóch stron i postanowiłam zrobić opisywanym przez was sposobem, i u mnie się nie sprawdziło, musiałam znowu kupić nowe pokrywy... ze zniżką w ASO jakoś po 330 za szt. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...