Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd silnika P0546, a brak DPF'a


FideoRM
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Chciałbym dowiedzieć się jak się ma błąd P0546, który wskazuje na czujnik temperatury spalin do wyciętego DPF'a. Audi A4B7 z 2006 roku w 2.0 tdi 140KM kupiłem już z wyciętym DPF'em, nie wiem jak to było robione. Błąd pojawia się co jakiś czas w formie migania kontrolki świec żarowych, przechodząc do żółtego checka. Po podpięciu do komputera błąd jak wyżej. Nie wiem czy powinienem się martwić i jak się w ogóle zabrać za ewentualną naprawę. Mechanik mi powiedział, że wymianę trzeba zacząć od nowego czujnika temperatury spalin, który może okazać się drogi - nie zamierzam robić tego u niego, bo po regeneracji zacisków widzę, że on sam jest "drogi". Dodam, że samochód nie ma żadnych objawów awarii, oprócz świecących kontrolek, które de facto gasną po jakimś czasie. Moje pytanie brzmi czy nie jest to przypadkiem spowodowane złym programowaniem wyciętego DPF'a? Ewentualnie mógłby ktoś wskazać gdzie ewentualnie znajduje się ten czujnik? Na forum widziałem zdjęcia, gdzie są 3 czujniki, lecz mam wątpliwości czy tak samo będzie w mojej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróc auto do stanu używalności technicznej (stanu fabrycznego z DPFem?, to problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szkoda, że nie poradziłeś, żebym sprzedał ten samochód i kupił drugi z DPF'em. Rada na podobnym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FideoRM napisał(a):

Dzięki. Szkoda, że nie poradziłeś, żebym sprzedał ten samochód i kupił drugi z DPF'em. Rada na podobnym poziomie. 

Na inny poziom ten "mod" nie zasługuje i nie ma prawa bytu na publicznych drogach.

Pomyśl o stojących za tobą w korkach. 

Pochwal się na przeglądzie, że masz wycięty dpf mądralo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

A czego oczekujesz? Jedź do kogoś, kto zajmuje się wyprogramowaniem DPF i zrobi to tak, że nie będzie czytać czujników, bo widzę że zaczynasz w kombinowanie typu 'odepnę to, wytnę tamto'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 21:50, Langista napisał(a):

A czego oczekujesz? Jedź do kogoś, kto zajmuje się wyprogramowaniem DPF i zrobi to tak, że nie będzie czytać czujników, bo widzę że zaczynasz w kombinowanie typu 'odepnę to, wytnę tamto'

No właśnie oczekiwałem takiej odpowiedzi, która by mnie utwierdziła w tym, że problem tkwi w wyprogramowaniu albo, że te czujniki faktycznie są do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...