Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nie działa


daro87

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał podobny problem z klima ze jak wsiadam rano i włączę to mogę jechać ile chce i klima działa idealnie, ale jak wyłącze auto i odpalę ponownie to już się nie włączy. Trzeba czekać kilka godzin aż auto będzie zimne. Ostatnio przypadkowo odkryłem sposób że da się ją uruchomić wystarczy na jakimś niższym biegu dać do odcinki i klima nadal się załączy i znów będzie działać idealnie do ponownego wyłączenia zapłonu. Auto testowane komputerowo wiele razy brak błędów w sterownikach. Wygląda to tak jak by sterownik mówił klima sprawna ale nie załączaj bo coś tam . . . Klima nabita w salonie, jakieś tam czujniki ciśnienia wymienione, chłodnica nowa, sprzęgło klimy nowe a klima działa jak działa. I ten brak błędów . . . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, daro87 napisał(a):

wystarczy na jakimś niższym biegu dać do odcinki

:facepalm:

 

Cudów nie ma, trzeba podpiąć pod komputer i zdiagnozować obserwując wartości. Na sczytaniu błędów diagnozowanie się nie kończy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka była robiona przez salon na różne sposoby. . . Całość już raczej przekroczyła 10 tysięcy złotych . Wymieniają wszystko na pale. Nawet nagrzewnica, osuszacz  . . Jak klima się włączy parametry są idealne ale coś jej każe się nie włączać tak po nagżaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień warsztat. Tam magii nie ma, trzeba tylko potrafić zdiagnozować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja wiem ze magii nie ma, ale jakoś już nie pierwszy salon nie daje rady 🥲 dlatego też pisze tu bo może ktoś miał taki przypadek i choć dał by jakiś pomysł co sprawdzić albo na jakie parametry patrzyć szczególnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej lektury, z tą różnicą, że w B8 sterownik klimy jest na protokole UDS i wartości należy szukać w rozszerzonych blokach pomiarowych a nie w zwykłych blokach pomiarowych jak dla sterowników po CAN.

 

 

https://a4-klub.pl/topic/397433-klimatyzacja-diagnostyka-i-interpretacja-bloków-pomiarowych-dobór-nowego-kompresora-teoria/

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, daro87 napisał(a):

Jak klima się włączy parametry są idealne ale coś jej każe się nie włączać tak po nagżaniu 

To należy diagnozować jak klima nie działa.

Podejrzewam panel klimy, a dokładniej zimne luty na platynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najpierw sam poczytam i może znajdę jakieś punkty wczepienia . . . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

To należy diagnozować jak klima nie działa.

Podejrzewam panel klimy, a dokładniej zimne luty na platynie.

 

Wydaje mi się że zimne luty choć raz zmieniły by swój punkt w którym klimatyzacja nie działa albo dlaczego po gazie w podłogę klimatyzacja się włączy i będzie działać cały dzień bez problemy chyba że wyłącze auto? Mi wygląda to na jakiś wyjątek w którym klimatyzacja zostaje wyłączona i nie daje błędów. Jakiś czujnik oszukuje ale działa i pokazuje tylko co chce . . . Tylko czy jest jakiś blog w którym można zobaczyć z jakiego warunku zostaje wyłączona ?

Jak daje gaz do podłogi to jest tak że komputer mówi wyłącz klimę bo potrzebuje pełnej nocy , jak puszcze pewnie mówi że włączać bo już nie potrzebuje? Sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...