Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 AJM - lokalizacja czujnika temperatury oleju


gienek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję lokalizacji tego czujnika  4b5 AJM 1.9 TDI  nr VIN - WAUZZZ8DZ1A044100   Polift 2000r  115km. 

image.png.5ca2832f3f169f73bbe0099d68193f01.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury jest w misce i inaczej wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest to czujnik poziomu oleju i ma wbudowany czujnik temperatury pod miską. Jedno mnie zastanawia - dlaczego po podaniu marki, modelu itp twierdzą że to wyżej podany czujnik, w sklepie też znalazł ten czujnik. W opisie tego pod miską nigdzie nie pisze że jest to czujnik temperatury tylko poziomu i ciśnienia. Dla pewności zrobię zworkę na kostce, zobaczę jak się zegar zachowa. Dzięki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest to zespolony czujnik i poza Hella oraz oryginalnym (też Hella) te czujniki nie mają sensora temperatury w środku. On jest od poziomu oleju i jego temperatury ale nie od ciśnienia, takiego chyba nawet w AJM nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Langista napisał(a):

Bo jest to zespolony czujnik i poza Hella oraz oryginalnym (też Hella) te czujniki nie mają sensora temperatury w środku. On jest od poziomu oleju i jego temperatury ale nie od ciśnienia, takiego chyba nawet w AJM nie ma.

 

Czujnik ciśnienia jest w podstawie filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie zamiennik z neta się nie nadają???

Wyskoczył mi na FISe Sensor Oil Lewel/Temp. W VAG-u sprawdziłem (G266) w bloku 050  na zimnym silniku pokazuje Oil. Temp 155*C. (przewody sprawdziłem - ok)

Myślałem żeby kupić zamiennik SKV - 17SKV235,  ale z tego co pisze Langista widzę że szkoda kasy czy jednak się mylę?

Różnica w cenie duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...