Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czy to wina nagrzewnicy ?


pysio30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie

autko rozgrzewa mi sie wlasciwie i temperatura stoi w okolicach 90 stopni czyli teoretycznie jest ok ale grzanie nie dziala stan plynu w chlodnicy jest wlasciwy wiec co to moze byc?

slyszalem ze moze byc zasyfiona nagrzewnica czy ktos moglby mi powiedziec czy to da sie jakos wyczyscic czy trzeba wymienic i ewentualnie jak sie to wymienia , czy dam rade sam to zrobic - srednie zdolnosci mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od tego zaczalem wpisalem slowo nagrzewnica i nic pomyslalem ze blad ortowgraficzyn wiec napisalem nagzewnica i tez nic - nie smiac sie z ortografii mojej :) dluuugo juz w niemczech jestem i nie uzywam polskiego jezyka zbyt czesto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, spróbuj słowa "nagrzewnicy" wyskoczy parę różnych wątków które może pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odpowietrzyć układ wykręć zbiornik i dźwignij go do góry jak tylko idzie i wtedy odpal silnik zeby pompa wycisła powietrze .Bo do odpowietrzania układu w audi a 4 i innych służy przedłużka którą sie wkręca zamiast korka ze zbiorniczka.Ja czyściłem zwykłym sirokiem do czyszczenia chłodnic ale wpuszczałem go tylko do nagrzewnicy z wrzątkiem i zostawiałem na parę minut oczywiście nagrzewnica była odłączona od układu chłodzenia bo poco by sie miało coś innego rozczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mój kolega miał ten sam problem. Chłodnica był zamulona. Wykorzystał płyt do pozbywania się kamienia np. z żelazka który wlał bezpośrednio do nagrzewnicy. potem ją przepłukał wodą, zalał płynem, odpowietrzył i po problemie. Jak by był walnięty termostat to raczej by się nie dogrzewał lub przegrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...