Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania silnika A4 B7 2.0TDI


Kici87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o jakąś radę albo jakaś podpowiedź bo już nie mam siły. Pacjent Audi A4 2.0tdi BLB objaw: drganie tak jak by mu paliwa brakowało. Silnik łapie takie drgawki wyczuwalne na wolnych obrotach i czasem podczas przyspieszania tak jak by go coś przytykalo na sekundę. Mocy nie brakuje nie kopci oleju nie zjada.

Wymieniłem:

-Poduszki wszystkie jakie są pod silnikiem i skrzynia

- wtryski sprawdzane( korekty w normie) nowe oringi przy okazji.

- dwumasa nowa. 

Panowie co to może być bo błędów nie pokazuje. A ja już nie mam pomysłu 😭

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Dolot szczelny ? EGR pracuje bez zarzutu i jest czysty ?

Dolot jest ok. EGR nie czyscilem. Może bym dostał się do niego dzisaj i zobaczył co tam się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgawki podczas jazdy to może być EGR.

Z drganiami na jałowym daj sobie spokój. BLB- ten typ tak ma, a powodem jest zbyt agresywna strategia utrzymania obrotów jałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już doszedłem ładu i składu🙂 trochę mnie to kosztowało ale nic nie poradzisz. Wymieniłem dwumase było lepiej ale to nie to jeszcze. Wyciągnąłem pompowtryskiwacz oddałem na regenerację. Zakładam i jest już dobrze🙂 ale nadal brakuje mi wisienki na torcie. Po przejechaniu jakiś 100 km nagle wszystko ustało zero drgawek zero szarpan jest miodzio🙂🙂. Wyczytałem gdzieś i ktoś też mi o tym powiedział że jak wkładasz zregenowane wtryski komputer sam musi sobie je dostroić. Nie jest tak że zakładasz odpalasz i jest gitara trzeba trochę pojeździć. Panowie jednym słowem nawarstwiło się u mnie kilka problemów na raz ale głównie to pompowtryskiwacz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem ostatnio egr-a i kolektor ssący warto było zrobić samochód dostał nowego życia różnica odczuwalną na duży+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...