Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic DL501 w A4 B8 - stukanie i wibracje na R (wstecznym)


Neonek20
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Neonek20,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj stuknęło cos w aucie podczas ruszania z parkingu. Po dojechaniu do domu kiedy chciałem zawrócić dałem R i usłyszałem po puszczeniu hamulca jak pojazd ruszył okropne stukanie jak "kamienie w wiaderku". 

 

Dodam tylko iż przy puszczaniu delikatnie hamulca na D auto potrafi bardzo mocno wibrować i czasami przy zatrzymywaniu stuka jak wyżej "kamieniami w wiaderku " 

- Olej wymieniany 4 tyś temu + 2 filtry + adaptacja  ( brakowało 1.2l oleju oraz był czarny prawdopodobnie nie umiejętnie wymieniony przez byłych właścicieli ... ) 

- Auto ma 155 tyś przebiegu 2.0 tfsi 2009r 211km 

- jedynie co auto robiło to ciche wycie podczas jazdy oraz drgania przy ruszaniu np w korku na hamulcu 

- czasami zdążyło się hop jak dawałem na D od razu po uruchomieniu na zimnym silniku ....  cos jak zbyt szybkie puszczenie sprzęgła w manualu az dusiło auto 

 

 

Jedynie co do przychodzi mi do głowy z tego co wyczytałem to.

A 2masa poszła 

B Pakiet sprzęgieł

 

Film .... ( mam zrobiony wydech więc normalny dźwięk jest cały czas a puka od 2 s ) 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 00:18, H4mm3R napisał(a):

Proste, skrzynia na stół i szukasz przyczyny.

Termin mam już do mechanika. 
2 mechaników u których serwisuje auto na 90% obstawiają 2masa ze wzgledu na to iż auto normalnie jedzie a stuki występują tylko przy dużych drgawkach właśnie na wstecznym oraz przód z hamulcem. Do tego podczas zgaszania auta czuć uderzenie i trzęsienie się budy. No ale zobaczymy co wyjdzie w praniu.
 

Jak zrobie dam tu odp dla potomnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam, auto w koncu naprawione... co się stało co generowało ogromne wibracje oraz okropny dźwięk na wstecznym !? 

SPRZĘGŁA !!!!!!!!!! Były tak spalone ze mechanik za głowę się złapał... tak 160 tyś przebiegu a kosz martwy winna prawdopodobnie leży w poprzednim właścicielu który zalał za mało oleju bo nie wiedział ze trzeba auto mieć odpalone żeby sobie zassała brakowało 1L!!!

 

Dla osób ciekawych w styczniu kiedy brakowało tego 1L zalałem Ravenol auto jeździło tak samo a nawet gorzej ... sam mechanik teraz mówi ze klientom już nie poleca Ravenola a Febiego który leci na 1 montaż do tej skrzyni jako olej ASO !!! 

 

Wymieniliśmy - 

Olej 500zł

Kosz 4300zł ( aso niemcy ) 

Oringi i inne spinki 200 zł 

+ Duża zniżka na robociznę ja płaciłem 1000 zł  ( obiecana po poprzedniej dużej naprawie ) u was przypuszczam ze wyjdzie z 1500...2000

 

Powiem wam tak

Auto nie do poznania !

Nic nie szarpie Nic nie stuka Biegi zmienia super szybko nie odczuwalnie w końcu chodzi jak S-Tronic 

 

Jak macie podobne objawy wymieńcie kosz ze sprzęgłami i olej tylko na Febiego ! 

( Umie kosz nie nadawał się do ponownego montażu miał rysy oraz przebarwienia więc kupiłem cały zestaw  ) 

 

@whatever Teraz już wiesz co robić u siebie :) ew + mechatronikę jak stan oleju poprawny 

  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak spalonym sprzęgle powinno się jeszcze zregenerować mechatronikę, bo ma już pewnie przytkane sitka na zaworkach. Na nowym oleju będzie dobrze, zobaczysz co będzie z czasem. 

 

Ważne że problem naprawiony :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...