Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z ciśnieniem paliwa - 2.0 TFSI CAEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent: Audi A4 B8 2.0TFSI kod silnika CAEB

 

Objaw: 

Po odpaleniu na zimnym silnik przez chwilę pracuje równo, po czym zaczyna "bulgotać" a obroty skaczą - dzieje się tak przez cały czas gdy silnik pracuje na ssaniu (?), w momencie wyłączenia ssania zaczyna pracować regularnie, po czym zaczyna gasnąć. Mierząc wartości ciśnienia paliwa, wygląda to następująco;

- przez pierwsze około 4 sekundy, gdy silnik pracuje równo, ciśnienie paliwa jest na poziomie 3020 kPa.

- następnie spada do poziomu 550-600kPa - to jet ten czas gdy "bulgocze" pracując na ssaniu (wartość wymagana ciśnienia pompy paliwa 5MPa

- po wyłączeniu ssania ciśnienie zaczyna skakać z poziomu około 550kPa (utrzymywany w okresach około 4sek) do nawet 10000-11000kPa - przy takim ciśnieniu silnik zaczyna gasnąc - dodanie gazu powoduje, że wchodzi na obroty a ciśnienie wędruje do poziomu 1000-3000kPa (niestety tylko przegazowałem i nie sprawdziłem ile będzie wynosić jeśli utrzymam jakieś wyższe obroty)

- jeśli nie dodam gazu, to silnik gaśnie przy skoku ciśnienia paliwa

 

VCSD zwraca dla silnika następujące błędy;

-------------------------------------------------------------------------------
Adres 01: Silnik (0-----CAEB)       Plik etykiet:| 06H-907-115-CAB.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8K2 907 115 AG    HW: 8K2 907 115 D
   Komponent: 2.0l R4/4V TF H18 0002  
   Weryfikacja: E1H18---    CVN: FCA43ADE
   Kodowanie: 010C010A290F0160
   Kod serwisu: WSC 36486 000 1048576
   Zbiór danych ASAM: EV_ECM20TFS0118K2907115AG 001002
   ROD: EV_ECM20TFS0118K2907115AG.rod
   VCID: 74E769D7DFBB262D96-8020
   VINID: 9D196359159C1D244018618120BDDD6D29

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
5652 - Czujnik ciśnienia paliwa (G247) 
          P0191 00 [039] - niewiarygodny sygnał
          Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Przebieg: 301548 km
                    Data: 2010.02.01
                    Czas: 00:30:05

                    Prędkość obrotowa silnika: 710.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 10.2 %
                    Prędkość pojazdu: 0 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 84 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 36 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 980 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 13.853 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 40

2837 - Ciśnienie w systemie/ciśnienie na szynie paliwowej 
          P0088 00 [039] - za wysokie
          Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Przebieg: 301548 km
                    Data: 2010.02.01
                    Czas: 00:29:51

                    Prędkość obrotowa silnika: 697.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 10.2 %
                    Prędkość pojazdu: 0 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 84 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 36 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 980 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 13.994 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 40

Kody gotowości: 1110 0101
 

Podjęte działania;

Wymieniono filtr paliwa

Wymieniono czujnik ciśnienia paliwa 

 

Dodatkowo:

Z rur się dymi, ale ciężko stwierdzić, na ile to para (z rur zaczynają po chwili skapywać skropliny wody) a na ile coś innego - po podłożeniu kartki nie pojawiają się na niej kropelki oleju.

Po odkręceniu korka oleju mam wrażenie, że czuć benzynę, ale nie wiem jak długo on tam jest (czeka w kolejce na wymianę po uporaniu się z tym problemem). 

 

Wstępnie objawy mi, laikowi, wyglądają na problem z pompą wysokiego ciśnienia (podawanie za wysokiego ciśnienia, przelewanie paliwa do oleju) - czy dobrze myślę ? Czy jest coś, co mogę/powinienem jeszcze sprawdzić ? 

 

Opublikowano

A mnie wygląda to na uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa, tak jak to wskazuje błąd z zamrożonej ramki.

Opublikowano
  • Autor

Tyle, że czujnik był wymieniony na nowy - jeśli mówimy o czujniku wysokiego ciśnienia znajdującego się na szynie paliwowej. 

 

Czy jak go całkiem odłączę, to silnik powinien pracować w miarę równo ? (w sensie czy komputer przyjmie sobie jakiś poziom przy braku odczytu)

Opublikowano
  • Autor

Odłączenie czujnika całkiem nie zmienia efektu. Sprawdzę jeszcze co po odpięciu odczytuje VCSD - jeśli takie same wartości jak z podpiętym czujnikiem, to sprawdzę przejście na wiązce czujnika 

Opublikowano
  • Autor

Mała aktualizacja;

1. Odpięcie czujnika powoduje, że pomiar ciśnienia pokazuje się jako stałe 21500kPa, obroty na poziomie 1200obr/min. Silnik na ssaniu pracuje w miarę równo, gdy ssanie się wyłączy to obroty spadają do 800 a potem powoli coraz niżej do poziomu 720obr/min - wtedy jeszcze silnik pracuje stabilnie, jednak spadanie obrotów postępuje do poziomu 690-680 obr/min po czym nagle obr spadają i silnik gaśnie - jeśli uda mi się go złapać w okolicach 500obr/min i dodać gazu to się wkręca ponownie.

2. Wymiana czujnika na inny nic nie zmienia (to już trzeci) - po uruchomieniu ciśnienie na poziomie 600kPa, silnik się dławi (na ssaniu), po wyłączeniu ssania praca się wyrównuje, obroty na poziomie 800 obr/min, ciśnienie na poziomie 2000-2500kPa. Po czym trafia się moment, po kilku sekundach, że ciśnienie skacze powyżej 15000kPa i silnik gaśnie. 

3. Jeśli po wyłączeniu ssania włączę klimę, to silnik chodzi równo, bez gaśnięcia, aż do momentu, kiedy go wyłączę. Obroty utrzymują się trochę powyżej 800obr/min, ciśnienie między 1500 a 2500 kPa

4. Sprawdzone zostały też kabelki, czy jest prawidłowe przejście między sygnałem a sterownikiem i czy jest 5V pomiędzy + a masą. 

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można sprawdzić albo co może być przyczyną ? 

 

Dla mnie zastanawiająca jest nierówna praca i niskie ciśnienie w fazie ssania oraz to, że silnik nie gaśnie po włączeniu klimy, kiedy utrzymywane są ciut wyższe obroty. 

 

Edytowane przez waltz

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Finalnie po wymianie pompy wysokiego ciśnienia problem ustąpił, więc to zapewne ona była winowajcą

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 2.10.2023 o 21:43, waltz napisał(a):

Finalnie po wymianie pompy wysokiego ciśnienia problem ustąpił, więc to zapewne ona była winowajcą

Używkę brałeś czy nową ? 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.10.2023 o 18:53, marky2552 napisał(a):

Używkę brałeś czy nową ? 

 

Nową ale nie oryginalną - firmy Topran (niecałe 700pln)

Opublikowano

Mhm okej ja się zastanawiałem nad Hitachi 

Opublikowano
  • Autor

Hitachi znacznie droższa choć jest to polecany producent. Ale ten Topran z tego co czytałem też daje radę - u mnie po prostu działa 

Opublikowano

Mhm okej l, z tego co patrzyłem sobie w Etce to ponoć Hitachi to oryginał ale nie wiem ile prawdy etka online mówi 

Opublikowano
  • Autor

Też mi się tak wydaje, że Hitachi jest dawana oryginalnie 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.