Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z sterownikiem silnika/ błędy/ turbo przeładowuje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od jakiegoś czasu mam problem iż turbo na postoju podaje za dużo a na max mocy podaje za mało. Na forum na fb pisali ze niby dmucha ona za duzo i było coś modzone przy sterowniku silnika. 
Screen 1 

 

Od jakiegoś czasu mam błąd w skrzyni ze nie może się połączyć ze sterownikiem albo niewiarygodny sygnał. 
 

inne podzespoły czasami randomowe tez wysraja  błąd ze sterownikiem.


+ auto podczas jazdy faluje jak by ubywała moc i nagle wracała szybko ( obroty się nie zmieniają auto płynnie przyspiesza ) 
Reszta screenow… 

 

ktos potrafi powiedzieć co dolega temu sterownikowi ? 

IMG_0551.jpeg

IMG_0890.jpeg

IMG_1186.jpeg

IMG_1185.jpeg

IMG_1020.jpeg

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan w formie pliku .txt a nie zdęcia.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan w formie pliku .txt a nie zdęcia.

??Wieczorem dodam obecnie nie mam laptopa przy sobie. 

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan w formie pliku .txt a nie zdęcia.

Niektóre błędy mogą pojawiać się przez stanie na zapłonie i niskie napięcie co rozumiem, ale nie rozumiem problemu z turbina falowania podczas przyspieszania jak by tracił moc  i błędu skrzynia / silnik 

Log-SWWSWSSW-WAUZZZ8K1AA038398-154060km.txt

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Neonek20 napisał(a):

Niektóre błędy mogą pojawiać się przez stanie na zapłonie i niskie napięcie co rozumiem, ale nie rozumiem problemu z turbina falowania podczas przyspieszania jak by tracił moc  i błędu skrzynia / silnik 

Log-SWWSWSSW-WAUZZZ8K1AA038398-154060km.txt 19.95 kB · 1 pobranie

 

Co zostało zrobione dodam tylko 

- ( trubo ) Wymieniona klapka WG ” trzeszczał i miała duży luz” . Turbo sprawdzone parametry w normie, 0 luzów. Po tej wymianie auto odżyło ale błąd dalej jest …

- ( odma ) po wymianie turbo pękł wężyk od odmy do kolektora dolotowego. Prawdomównie od dłuższego czasu nie miał takiego ciśnienia

- ( zawór DV ) nic nie dało tamten był w dobrym stanie wiec zwróciłem go…

- ( zawór n75 ) auto lepiej reaguje na gaz przestało być zmulone po wciśnięciu gazu zachowałem go ale dalej jest błąd…

- ( map sensor ) nic nie dało dalej niedoładowanie w wysokich partiach 

- ( gruszka ) jest stara ale sprawdziłem ją strzykawka i otwiera się w pełnym zakresie nie zacina się 

-  ( podciśnienie ) mechanik sprawdzał podciśnienie na postoju dochodzi do n75 gruszki według normy 

- ( adaptacja klapki wg przez vcd przechodzi oraz słychać klikanie ) 

Opublikowano

Albo ciśnienie doładowania gdzieś ucieka albo WG przycina się.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Albo ciśnienie doładowania gdzieś ucieka albo WG przycina się.

No tak ale 

1 Klapka wraz z kolektorem wydechowy oraz gorąca strona jest nowa z hurtowni 

2 Gdzie szukać nieszczelności od turbiny do maf sensora chyba ? może intercooler jest lekko zgnieciony u spodu 

Opublikowano
1 minutę temu, Neonek20 napisał(a):

Gdzie szukać nieszczelności od turbiny do maf sensora chyba ? może intercooler jest lekko zgnieciony u spodu 

W całym układzie. Podaj dym do układu i kontroluj czy gdzieś jest nieszczelność.

Opublikowano
  • Autor
31 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W całym układzie. Podaj dym do układu i kontroluj czy gdzieś jest nieszczelność.

Okej z tym dymem zrobię tak ale odpowiedz mi na pytanie jedno które nie potrafię rozwiązać 

Czemu silnik chce 460hpa a ona podaje 991hpa ...

robiłem adaptacje ruchomej klapy doładowania widzę ze się rusza podczas adaptacji i wynik wychodzi OK... 

 

367368063_183385531316413_6879934160675919091_n.jpg

Opublikowano

Może masz nagrzebane w sofcie. Soft ori czy po programie?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Może masz nagrzebane w sofcie. Soft ori czy po programie?

Poprzedni właściciel mówił ze ori i auto ma deklarowane przyspieszenie jakie podaje producent bo sprawdzałem a nie jedzie na więcej niz 200 km  

ALE w aucie jest włożony downpipe oraz sportowy wydech końcowy + chłodnica s4 więc kij wie jaka jest prawda co modził w nim 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.