Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik zajęcia siedzenia - 9447189 w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem siedzenia do mojego auta ale są od Anglika. Mam błąd maty zajęcia siedzenia pasażera. Zdjęcie 1 

Ktoś przerabiał taki temat potrzebne kodowanie czy ona padła ? 
Dodam iż wtyczka od air baga w starym ma 

czarny / niebieski / brązowy 

a nowa ma 

brązowy / niebieski / czarny 

po podpieciu nie ma błędu air baga 

Dodam tez ze różni się jeszcze wtyczka czarna 

Czerwony/ zielony / zielono żółty / brązowy 

nowa ma 

Czerwony / —— / zielono żółty / brązowy 

 

 

( stara zdjęcie na betonie )

( nowa zdjęcie w aucie ) 

IMG_1172.jpeg

IMG_0401.jpeg

IMG_0199.jpeg

Rozwiązane przez Neonek20

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Przerwa w obwodzie lub zwarcie z plusem oznacza, że brakuje masy.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Przerwa w obwodzie lub zwarcie z plusem oznacza, że brakuje masy.

A wiesz może która wtyczka odpowiada za czujnik zajęcia fotela 

Ta żółta czy czarna ? 

Opublikowano

Nie mam w tej chwili dostępu do schematów.

Opublikowano

Czujnik zajęcia fotela pasażera G128 jest podłączony w czarnej 10-cio pinowej kostce.

Pin nr 7 zielono-niebieski oraz pin 5 masa brązowy.

U Ciebie brakuje w nowych fotelach w kostce zielono-niebieskiego przewodu, dlatego masz błąd.

 

Nr.  21 / 8 na poniższym schemacie.

 

Gurtschalter Fahrerseite, Gurtschalter Beifahrerseite, Sitzbelegungssensor Beifahrerseite, Sitzpositionssensor Fahrerseite, Sitzpositionssensor Beifahrerseite, Steuergerät für Airbag.pdf

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Czujnik zajęcia fotela pasażera G128 jest podłączony w czarnej 10-cio pinowej kostce.

Pin nr 7 zielono-niebieski oraz pin 5 masa brązowy.

U Ciebie brakuje w nowych fotelach w kostce zielono-niebieskiego przewodu, dlatego masz błąd.

 

Nr.  21 / 8 na poniższym schemacie.

 

Gurtschalter Fahrerseite, Gurtschalter Beifahrerseite, Sitzbelegungssensor Beifahrerseite, Sitzpositionssensor Fahrerseite, Sitzpositionssensor Beifahrerseite, Steuergerät für Airbag.pdf 863.49 kB · 1 pobranie

Dzięki. Czyli wiemy ze brakuje kabla co oznacza ? 
ze te fotele nie maja maty czy… sprzedający ja wyciągnął przed sprzedaniem ? 

Opublikowano
2 minuty temu, Neonek20 napisał(a):

Czyli wiemy ze brakuje kabla co oznacza ? 

Oznacza, że go brakuje. Najwidoczniej nie było w tych siedzeniach.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Oznacza, że go brakuje. Najwidoczniej nie było w tych siedzeniach.

No dobra, ale. 
1 czemu fotel kierowcy nie ma tego błędu i wszystko działa a tez nie ma tego kabla.

2 co mam robić w tej sytuacji można to jakoś wyprogramowac ? czy w pin w puszce zielono niebieski wsadzić jakiś opornik ? 

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie
9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Oznacza, że go brakuje. Najwidoczniej nie było w tych siedzeniach.

Dobra wprowadziłem w błąd ostatnia wiadomość sory . Po przeglądnięciu zdjęć w galerii jednak fotel kierowcy ma ten kabel. 
 

Odpowiedz na moje zapytanie jest prosta ??‍♂️

- czujnik zajęcia fotela pasażera airbag jest w eu po stronie pasażera 

- ja mam go teraz po stronie kierowcy gdyż mam fotel od kierowcy strony ( pasażera ) 

- w fotelu kierowcy EU nie musi być maty gdyż auto nie pojedzie bez kierowcy bez sensu było by ja wkładać w każdy fotel……. ??‍♂️??‍♂️

 

odpowiedz na moje pytanie to przełożenie maty z mojego fotela do 2 fotela albo puszczenie pod podłoga kabla z pinem do 2 kostki ( ja będę siedział ale będzie widzieć to jako pasażer )  ( łatwiejsza opcja ) i błąd zniknie 

 

dzieki wielkie na naprowadzenie @Muskel1??

 

 

Opublikowano

Dokładnie, czujnik jest tylko po jednej stronie (pasażera) gdyż tak jak piszesz, po stronie kierowcy nie musi być, ponieważ jest to logiczne, że gdy auto jest w ruchu to ktoś musi siedzieć jako kierowca.

Przełóż czujnik bo bez niego może Ci nie odpalić poduchy po stronie pasażera w czasie wypadku.

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dokładnie, czujnik jest tylko po jednej stronie (pasażera) gdyż tak jak piszesz, po stronie kierowcy nie musi być, ponieważ jest to logiczne, że gdy auto jest w ruchu to ktoś musi siedzieć jako kierowca.

Przełóż czujnik bo bez niego może Ci nie odpalić poduchy po stronie pasażera w czasie wypadku.

Raczej pociągnę ten kabel z mojego fotela do pasażera.
 

On będzie widzieć ze jest zajęte cały czas a poduszki nędza działać.

 

A to ze nawet jak będę jechać sam to nie pomoże mi to czy 2 mniej wybuchną i tak będzie dużo naprawy a mam AC.  
 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo a tak będę wiedział ze jest ciagle aktywne i nie będę musiał pruć 2 foteli w stanie idealnym żeby mata zamontować ??‍♂️ skoro pasy i tak są wyłączone żeby nie pikaly przez poprzedniego właściciela. 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 12.08.2023 o 18:42, Neonek20 napisał(a):

Raczej pociągnę ten kabel z mojego fotela do pasażera.
 

On będzie widzieć ze jest zajęte cały czas a poduszki nędza działać.

 

A to ze nawet jak będę jechać sam to nie pomoże mi to czy 2 mniej wybuchną i tak będzie dużo naprawy a mam AC.  
 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo a tak będę wiedział ze jest ciagle aktywne i nie będę musiał pruć 2 foteli w stanie idealnym żeby mata zamontować ??‍♂️ skoro pasy i tak są wyłączone żeby nie pikaly przez poprzedniego właściciela. 

Odgrzeje kotleta, 

Posiadałeś fotel kierowcy z matą, w fotelu pasażera brakowało Ci maty, pociągnąłeś kabel, jest jakaś Inn możliwość oszukania tego czujnika? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.