Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dylemat przed zakupowy -co wybrać?


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Stoje obecnie przed dylematem co wybrać, oba auta sa w podobnej cenie a sa to:

- A6 C7 2,0 TDI 177 multitronic 250tyś serwisowana 2 właściciel od nowości z mega wyposażeniem m.in nokowizjer, line-assist, czytanie znaków  itp

- Golf 7 polift 2,0 TDI DSG 195tyś z Polskiego salonu  tez z ciekawym wyposażeniem  

I teraz mam dylemat auto ma służyć na dojazdy do pracy 120km dziennie czyli wygodne ekonomiczne i mało awaryjne

Co byscie wybrali, w Audi ta skrzynia nie jest najtrafnieszym wyborem ale z tego co czytałem to jest poprawiona i nie przysparza juz takich problemów jak te wczesniejsze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 km dziennie przy ok. 250 dniach pracy w roku to ok. 30 kkm + 5 kkm prywatnie i już masz 35 kkm rocznie. 

Za 3 lata masz 105 kkm, czyli kupując z takimi wysokimi przebiegami masz w A6 355 kkm i w Golfie 300 kkm.

Jak dla mnie żadne z podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma byc na jakies 3 lata i przebieg 300tyś to dla mnie  żaden problem poprzedni Touran miał ponad 310tys jak sprzedawałem a A4 ma prawie 300tys, i silnik jak skrzynia czy zawieszenie bez zarzutu. chodzi mi bardziej o doradzenie które auto byście wybrali a nie to jaki przebieg będzie za te 3-4 lata. Bo jest Golf 7 tez z 2019 roku z podobnym wyposażeniem ( biledy, klimatronik, nawigacja virtual cokpit)  ale silnik 1,6 TDI 115KM z przebiegiem 148tyś . Chociaz A6 to moje marzenie od dłuższego czasu i ma naprawde rewelacyjne wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając przebieg nie miałem na myśli liczby, tylko zużycie i ewentualną usterkowość z jego wzrostem. Fizyki nie oszukasz, nic nie jest wieczne i czym większy przebieg tym większe zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem i zdaje sobie sprawe że przy takich przebiegach czy to multitronic czy dsg beda potrzebowały byc może jakiegoś wkładu choc znam auta z dsg gdzie maja 400tys i skrzynia nie ruszana, koszty regeneracji jednej i drugiej sa na podobnym poziomie, ale bardziej chodzi mi o podejście lepiej wziąc młodszy rocznikowo choć o klase gorszy czy wziąc A6 rocznikowo starszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać te dwa pojazdy ze sobą, gdyż są różnej klasy. Pod względem wyposażenia, wykonania i komfortu A6 jest dużo lepsze. Jeżeli Ci na tych wymienionych walorach nie zależy to wybrałbym rocznikowo młodsze auto. Z którego roku jest ta A6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10/2014 wychodziły polifty. Ten A6 to już polift czy jeszcze przedlift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś dwa różne auta do porównania w sumie.

Choć według mnie koszta utrzymania będą na podobnym poziomie, ani w jednym ani w drugim nie będzie tanio, bo o ile Golf jest tańszy w utrzymaniu to jest nowszy i ewentualne części będą pewnie w podobnych cenach albo i wyższych niż w C7.

Jak C7 będzie dbane to 400-500 tys. robisz na lajcie.

 

C7 jest super wyciszone i komfortowe na trasy. Niezbyt się jednak nadaje do jazdy miejskiej i jak za dużo musisz parkować w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto służyć będzie na dojazdy do pracy dziennie 120km bez krecenia się po mieście A6 to jeszcze przedlift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę C7, miałem Golfa 7 GTI i nie ma nawet co porównywać, wolę używane A6 niż nowego Golfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin_o23 napisał(a):

jeżdżę C7, miałem Golfa 7 GTI i nie ma nawet co porównywać, wolę używane A6 niż nowego Golfa

A z jaką skrzynia masz I jaki przebieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...