Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie chłodzi, ECON się włącza


bartek4334

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie przepraszam jeśli powielam temat, ale przejrzałem kilka pierwszych stron i nic co by mi pomogło nie znalazłem, albo już jest tak że mną źle że nie łącze faktów 😁

 

W skrócie, ECON się załącza, w środku słychać przy włączeniu jakby otwierała się jakaś klapa, przewody od klimy które wchodzą w ścianę grodziową...cienki po włączeniu klimy robi się zimny, ten drugi lekko ciepły, błędów w czasie diagnostyki brak, a klima nie chłodzi 🫤

Podobno jakiś czas temu poprzedni właściciel zakładał nową sprężarkę, ale czy po jej założeniu wszystko było okej to nie wiem. 

Ktoś podpowie co warto na początek sprawdzić? 🫤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bartek4334 napisał(a):

Ktoś podpowie co warto na początek sprawdzić?

Ilość czynnika w układzie. Jeśli econ świeci się na stałe to z reguly jest brak czynnika w układzie albo uszkodzony czujnik ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przem8 napisał(a):

Ilość czynnika w układzie. Jeśli econ świeci się na stałe to z reguly jest brak czynnika w układzie albo uszkodzony czujnik ciśnienia.

ECON normalnie działa czyli wyłączona świeci, włączona to nie świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czynnika w układzie. Pewnie jest gdzieś nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim. Mam podobny kłopot. ECON po włączeniu klimy (kontrolka się nie świeci) na początku pracuje normalnie, a potem się wyłącza i włącza jak mu się podoba. Im dłużej pracuje tym chętniej się wyłącza. Tydzień temu wymieniłem chłodnicę i filtr wewnętrzny, klima nabita. Rozumiem, że zacząć od szukania dalszych wycieków...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...