Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie głośników tył A4 B7 Sedan


chaszczu
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od niedawna jestem posiadaczem A4 B7 w sedanie z potworem pod maską o pojemności 1.6 😂

 

Dopiero teraz zauważyłem ze nie posiadam głośników z tyłu. Jestem zaskoczony bo nawet nie myślałam ze w takim samochodzie może nie być głośników z tyłu. Radio jakie posiadam to Chorus, nie posiada nawet opcji Fader. Oczywiście nie posiadam też subwoofera ani wzmacniacza, wszystko jest seryjne.

 

Jeszcze nic nie rozbierałem, ponieważ nie posiadam tych łapek (nie wiem jak sie to fachowo zwie) do wyciągnięcie radia. Stąd też właśnie chce zaczerpnąć pomocy na forum, moze ktoś już to przerabiał, choć nie znalazłem żadnego wątku z podobnym tematem. 

 

Ogólnie chciałem sie dowiedzieć czy jest tam poprowadzona instalacja, na takiej zasadzie ze kupuje i podpinam głośniki i wszystko działa. Czy trzeba jeszcze jakoś programować radio? Czy może w ogóle nie ma instalacji, wtedy to w sumie temat odpuszczam bo za dużo zabawy. 

 

Pozdrawiam

IMG_20230815_142542395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chaszczu napisał(a):

czy jest tam poprowadzona instalacja,

Nie ma wiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 17:55, Muskel1 napisał(a):

Nie ma wiązek.

Dziękuje za odpowiedź. Właśnie przeglądając tematy na forum widziałem ze się dużo udzielasz, więc zakładam ze masz dużą wiedze i mam jeszcze jedno pytanko.

Nie ma kompletnie żadnych wiązek, od radia aż po same drzwi? Czy brakuje tylko części, przykładowo w drzwiach jest jakaś wtyczka i tylko od niej do głośnika nie ma przewodów?

 

Wiadomo, najlepiej byłoby wyciągnąć radio i zdjąć boczki i zobaczyć samemu, ale na razie nie mam czasu i chce najpierw zaczerpnąć wiedzy teoretycznej 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, chaszczu napisał(a):

Nie ma kompletnie żadnych wiązek, od radia aż po same drzwi?

Z tego co pamiętam nie ma. Były 4 wersje wyposażenia.

1. Bez przygotowania pod radio, czyli tak jak u Ciebie, głośniki tylko z przodu.

2. Przygotowanie pod radio, system pasywny 8 głośników.

3. System częściowo aktywny, przód zasilało radio, a tylne głośniki i sub dodatkowy wzmacniacz.

4. System Bose (pełny aktywny) wszystkie głośniki zasilał dodatkowy wzmacniacz.

Wyciągni radio i zrób zdjęcia kostek za radiem, tak aby było widać przewody i piny. Zobaczysz czy są przewody na tył w kostce ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero znalazłem czas, żeby sie tym zająć, a więc tak to wygląda jak na zdjęciach. Czyli jak dobrze widze mam tylko przewody do przednich głośników i tyle? Troszkę jestem rozczarowany no ale cóż zrobić 🤣IMG_20230831_1047590702.thumb.jpg.963710b2d6b8f0b5c43a1d037c371fb9.jpgIMG_20230831_104959271.thumb.jpg.6ca2bd88ef1c4c7510c8869474fbfec5.jpg

IMG_20230831_104752965.thumb.jpg.21adc057f34bd4aad479bdc60ede2329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
2 minuty temu, chaszczu napisał(a):

Czyli jak dobrze widze mam tylko przewody do przednich głośników i tyle?

Tak.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 odgrzeje jeszcze kotleta i zadam parę pytań jeszcze 😄 Męczy mnie bardzo ten temat audio, bo szczerze to no tragedii nie ma ale dobrze też nie jest.
Powiedz mi tak, czy jest jakiś według Ciebie w miare prosty i skuteczny sposób na poprawę jakości audio w mojej bieda wersji? 

Rozmyślałem nad zamontowaniem całego systemu BOSE, bo nie są drogie całe zestawy ale nie znalazłem nigdzie tematu żeby ktoś to robił w takiej wersji jak ja mam, więc w sumie nie wiem czy u mnie by nie było więcej zachodu z tym wszystkim plus no jest to bardzo dużo roboty i do końca nie jestem przekonany czy mi sie chce w to bawić.

Myślałem też nad prostszymi zabiegami, czyli wygłuszenie drzwi i dołożenie tego centralnego głośnika (bo z tego co wyczytałem jest on zasilany z przednich głośników- nie wiem ile w tym też prawdy. Tylko no obawiam sie że różnica będzie tak znikoma że nie ma kompletnie sensu tego robić choć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten centralny głośnik to ma bagatela 5 cm średnicy, czyli służy bardziej za dodatek do tła, jak jakaś różnica w dźwięku.

 

Na forum jest cały poradnik odnośnie dokładania bose, będzie w sam raz dla Ciebie bo dla bose trzeba i tak nową wiązkę prowadzić do radia. Jedynie będziesz musiał ekstra dorobić sobie wiązkę z tylnych drzwi i poprowadzić ją w stronę radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Na forum jest cały poradnik odnośnie dokładania bose, będzie w sam raz dla Ciebie bo dla bose trzeba i tak nową wiązkę prowadzić do radia. Jedynie będziesz musiał ekstra dorobić sobie wiązkę z tylnych drzwi i poprowadzić ją w stronę radia.

 

Poradnik widziałem. W stronę radia czy do wzmacniacza? 

Przeraża mnie tylko fakt ze dużo przy tym roboty chcąc zrobić wszystko zgodnie ze sztuką i na wzór fabryki.

A no i jeszcze czy mój Chorus to obsłuży czy musiałbym zmieniać jeszcze radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od głośników do radia, z radia do wzmacniacza też, wszystko masz w poradniku. Chorus ogarnie, kwestia kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...