Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazda 12V


jerk22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Posiadam Audi od paru dni i jeszcze słabo się orientuję. Nie działa mi gniazdo 12 V w schowku podłokietnika i z tyłu tunelu od pasażerów, gdzie powinny być ich bezpieczniki. Jeszcze jedno pytanie- jeśli nie mam tylnej kamerki cofania to aby ją założyć potrzebny jakiś dodatkowy moduł, czy jest do klapy tył doprowadzona instalacja? autko a5 2012 CGLC Sportback

Również prośba- jak sprawdzić wersję oprogramowanie MMI, czy można zmienić na j. polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jerk22 napisał(a):

gdzie powinny być ich bezpieczniki.

Pisze w instrukcji obsługi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ale nie mogę skojarzyć, jest po niemiecku, nie wiem czy są w ogóle podłączone te gniazda. Doczytałem, że powinny być na listwie w bagażniku po prawej  ale ona mi wygląda nie do końca pełna. W tych wolnych miejscach jest tylko doprowadzenie przewodu z jednej strony. Dosyłam fotkę

IMG_20230811_191706273_HDR.jpg

IMG_20230811_192029081_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, nie miałem pojęcia, że taka strona istnieje. A czy oprócz ASO jest możliwość gdzieś rozkodowania Vin. Sprzedający dość skąpo udzielił mi odpowiedzi o wyposażeniu czy możliwości dołożenia go. mój to:   WAUZZZ8T4CA047687

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, H4mm3R napisał(a):

Sprawdzałeś na zapłonie te gniazda?

Tak, o elektryce jako takie pojęcie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jerk22 napisał(a):

A czy oprócz ASO jest możliwość gdzieś rozkodowania Vi

Tak, wrzuć tutaj VIN i poproś o rozkodowanie.

 

https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-grupy-vag-oraz-innych-marek-dane-techniczne-oraz-wyposażenie/page/423/#comment-5751597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Wielkie Dzięki, po przejrzeniu stronki z bezpiecznikami i moimi gniazdami z tyłu- wychodzi, że nie mam tej "  Panel 😧 lista bezpieczników czerwonego przewoźnika i natężenie (Trunk)" listwy z zabezpieczeniem gniazd. Już nić nie rozumięm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o podpowiedź- czy schemat instalacji elektrycznej montażowy jest gdzieś do zdobycia? . Przed rozbiórką połowy auta by mnie to uratował.  Bo skoro są gniazda 12V to mam nadzieję, jest do nich podpięta instalacja, ale gdzieś się kończy skoro nie dochodzi do gniazda bezpieczników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej puszce bezpieczników powinien być w zaznaczonym miejscu, czerwony panel z bezpiecznikami. Wygląda na to jakby go ktoś wypiął i nie wpiął ponownie. Sprawdź tam dokładnie czy nie ma go od tyłu za puszką. Może ktoś tam grzebał i zapomniał go ponownie wpiąć.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyciągnięcia gniazd nie potrzeba nic rozbierać. Gniazda wyciągasz za pomocą specjalnego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czerwonej listwy, już na początku poszukiwań tą puszkę z bezpiecznikami wyjmowałem, rozbieram tunel i dorobię instalacje do tych gniazd. Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tunelu z tyłu od pasażerów znalazłem wolne gniazdo i wtyczkę, czy ktoś wie do czego mogą służyć, na pewno nie od gniazda 12V- za cienkie kable są.  

Gniazdo konsola tył.jpg

Wtyczka konsola tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jerk22 napisał(a):

Panowie, w tunelu z tyłu od pasażerów znalazłem wolne gniazdo i wtyczkę, czy ktoś wie do czego mogą służyć, na pewno nie od gniazda 12V- za cienkie kable są.  

To są od zestawu pod bazę telefonu . W b8 było to w podłokietniku .A018C942-7269-438D-B5A9-091AA694D796.thumb.jpeg.17ed386d6c67e64ff48555c656ab3ba8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Po demontażu tunelu podłączyłem nową wiązką i gniazda już działają. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...