Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie spalania - 1.9 TDI AHH 90 KM


kgracjank

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pare dni temu kupiłem nowego dojcza z silnikiem jak wyżej. Interesuje mnie obniżenie spalania. Teraz jest około 7 litrów na 100 kilometrów. Pierwszym krokiem w ramach oszczędności jest przejście z orlenu na paliwo zbiedronki. Co dalej??? Wywalenie katalizatora (o ile jest) coś da? co polecacie? Ogólnie: słabo jedzie, ale co dziwne nie kopci w ogóle, temperature 90 łapie po kilku kilometrach i ładnie utrzymuje, przewód od podciśnienia do turbo dałem nowy to na 5 biegu zaczął przyspieszać (wcześniej tylko na 4 przyspieszał, na 5 to nie dało rady jechać). Fure kupiłem za tysiaka, na drugi dziań miał jechać na autokasacje. Silnik suchy nic nie kapie, olej ma na miarce. Co to może być? Ewentualnie zobacze czy ma tego katalizatora to go wyciągnę i osobno na złom oddam i samochód to i tak wyjdę pare stówek na plus. Wszędzie gadali, że poza miastem 4 czy tam 5 litrów a u mnie 7 a może i 8. Cały bak to gdzieś 800  kilometrów. Lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy tak gadali 4-5  L kłamali albo jeździli rowerami . To sa oszczedne silniki , w 7L to rozumiem , ale te silniki są już stare . Chcesz zmiejszyć spalanie , zrób remont silnika , nie wciskaj pedału gazu do końca , tyle :) Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koziar993 napisał(a):

Chcesz zmiejszyć spalanie , zrób remont silnika

Ta remont 😄 Chyba nie przeczytałeś tego posta dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...