Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie oryginalnych głośnikówi subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z prośba o pomoc podłączenia oryginalnego subwoofer w audi B5 AVANT.

c932b64750d1f655m.jpg

06f0fb0a3d886d9am.jpg550e93f17a917f98m.jpg

Na zdjęciu kostka z ponumerowanymi przewodami od 1 do 10:

d83c5a890e197eb0m.jpg

1. przewód czarny

2. przewód czarny

3. przewód czerwony

4. przewód czerwony

5. przewód zielony

6. przewód zielony

7. przewód żółty

8. przewód żółty

9. przewód niebieski

10. przewód brązowy

Jak to podłączyć żeby grał subwoofer ogólnie mam przeciągnięte przewody do wzmacniacza i chciał bym to uruchomić zabrałem się ale jednak sobie nie poradziłem z tematem :embarrassed:

*radio jest nie oryginalnego panasonica

*do czego jest poszczególny kabel?

* jak to podłączyć wykorzystując czincze które były podłączone do wzmacniacza?

_________________________________________________

Coś wykopałem w googlach czy to prawidłowy schemat podłączenia tych wszystkich przewodów które są wyżej pokazane ?

1 - +12V stałe (gruby czarny kabelek)

2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton (cienki czarny i czerwony kabelek)

4 - masa (gruby czerwony kabelek)

5 - sterowanie zał/wył + 12V (zielony kabelek)

6 - wejście kanał lewy (zielony kabelek)

7 - wejście kanał prawy (żółty kabelek)

8 - masa wejśc (żółty kabelek)

9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton (cienki niebieski i brądzowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, właśnie kupiłem zestaw oryginalnych 6 głośników + soobwoofer do audi z 99"r w avancie, a mianowicie:

- 2 głośniki 2-drożne isophan jsb o oznaczeniu 8D90354I2B, chyba 16-tki

- 2 głośniki (chyba średniotonowe) Blaupunkta o oznaczeniu 8637611239 (8DO035411A)

- 2 tweetery Blaupunkta BNO o oznaczeniach7606500069 (8DO035399A) - zapewne do średniotonowych w komplecie

- subwoofer NOKIA JTB (aktiv subwoofer 4x20watt) o oznaczeniach 8D9035381C (4913410294/01)

Problem jest taki, że zestaw ma jeżdzić nie w a4 avant tylko będę (sprubuje) zamontować go w b4 avant, nie wiem kompletnie jak zabrać się do podłączenia tego zestawu, kable są poucinane, z suba sterczą: 2 żółte kable, dwa zielone, 2czerwone, jeden czarny, niebieski i brązowy. Czytałem trochę o tym, ale wszystko jedno jeszcze nie ogarniam tematu. W dodatku mam też dwa głośniki blaupunkt GT217 (dosyć stare ale jeszcze w miarę jare ;]) i dwa głośniki helixy zespolone dwódrożne - 4 ostatnie głośniki 16" dwudrożne (+ dwa w potrzybiu nie pamiętam już jakiej firmy). Chciałbym wymyśleć coś z tego zestawu w miarę dobrego, żeby przyjemnie się podróżowało. Nie muszą być wszystkie zamontowane, grunt, żeby to w miarę dobrze grało. radyjko wyjściowe to jakaś alpina, jeszcze nie wiem jaka, dopiero się przymierzam do kupna, ale bardzo niedługo pewnie coś wylicytuje, mama na oku jeszcze zwrotnice magnata 3 drożne trochre leciwe ale zapewne podołają, jednak czy będą wogule potrzebne :?:

Prosiłbym o pomoc w ogarnięciu tego tematu, jak to popodłańczać, czy będą potrzebne jakieś przejściówki, jakie kable (mam oryginalne od helixów, blaupunktów + seria w samochodzie i jakieś grube kable, chyba po poprzedniku z niemiec ;) pod siedzeniem tylnym), za wszelkie info z fóry dziękuje :), pozdrawiam

_________________________________________________

Czy mogłby ktoś wrzucić fotki kostki przy subie z avanta z 99 r, tak aby były widoczne kolory kabli w kostce? oraz na wyjści przy radioodtwarazczu niefabtycznym, przydałoby sie też zdjęcia podłączenia gwizdków z głośnikami na podszybiu, a także tylnymi wychodzącymi od suba, takżeby były widoczne kable , czy zdjęcia wszystkich styków w zestwie aktywnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby ktoś wrzucić fotki kostki przy subie z avanta z 99 r.

Fotki nie mam, ale rozpiska pinów jest:

1. zacisk 30

2. prawy tylny głośnik (+)

3. prawy tylny głośnik (-)

4. masa

5. sterowanie wzmacniacza (+12V)

6. wejście liniowe lewe tył

7. wejście liniowe prawe tył

8. masa wejść liniowych

9. lewy tylny głośnik (+)

10. lewy tylny głośnik (-)

( A4 avant 1998r. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może czy tylne głośniki zasilane od suba podłączone są po dwa kable na głośnik, bo kostka w tych głośnikach ma 4 wejścia? bym był zapomniał: gwizdki podłączone sa pod przednie głośniki w podszybiu i ori na kablach do gwizdków są jakieś kondensatorki których nie mam, czy trzeba by byłoje w takim razie puścić je przez zwrotnice? dzięki za info

_________________________________________________

Jeszcze jedno pytanie: co oznacza zacisk 30?

_________________________________________________

Czy można podłączyć tylne głośniki zasilane subem ori nieoryginalne? np. zamiast ori 165mm dwódrożnych, blaupunkt 217gt 165mm dwudrożne? czy będzie to miało wpływ na jakoś brzmienia aktywnego systemu?

_________________________________________________

Witam, podłączyłem zestaw w końcu tzn tuba + dwa tylne głośniki ale: jeden z tylnych głośników nie gra jak należy, tzn bardzo cicho, czasmi przebija go na mocniejszy dzwięk i poza tym graja tylko gwizdki..., czy tuba ori powinna piszczec przy podgłośnieniu ciut więcej za połowe? (radio sony cdx), a przy podgłosnieniu na jeszcze troche więcej trzeszczy głośnik...

_________________________________________________

pytanie jest jeszcze o mase wejśc liniowych: czy nalezy ją podłączyc do masy akumulatora?

* Bardzo przoszę kolego nie pisz postów jeden pod drugim. Użyj opcji modyfikuj / jarko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem całośc juz, subwoofer gra, dwa głośniki powinny grać tylne, a gra tylko jeden, nie wiem co jest tego przyczyną możliwe, że nadpalona końcówka mocy, podłaczyłem tak: niebieski , brazowy---> wyjście tylny głośnik, czarny, czerwony--->wyjście 2 tylny głośnik, gruby czarny zasilanie z akumulatora, gruby czerwony masa z akumulatora, jeden zielony załączanie wzmaka z radia z anteny, ale lepiej chyba będzie podłączyć z rca bo niegra sub przy właczeniu cd, dwa sygnałowe do drugiego zielonego i jednego z rzółtych, masa z akumlatora do do mas wejśc liniowych do pozostałego żółtego ( ten nie wiem czy dobrze podłaczyłem..., jeśli coś wymyślisz dodatkowego to wrzuć to na forum, może dojdziemy razem, chcoaiż tak jak ja podłaczyłm to gra, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisze tutaj bo niema sensu nowych postów tworzyć

Prosze o opisanie mi co to znaczy wejście liniowe jak mam podpiąć tom tube bo zabardzo nie jarze co idą z radia + i - prawy tył i +i- lewy tył to łącze +do + i - do - i jako wejscie liniowe do kostki??

6. wejście liniowe lewe tył

7. wejście liniowe prawe tył

8. masa wejść liniowych

Chodzi mi dokładnie o te punkty co mam tam wpiąć ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...