Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki polecacie do A4 B9?


Jari1234567
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Jari1234567,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli kończą mi się klocki i czeka mnie wymiana. I tu pytanie!! Na zaciskach z przodu mam takie oznaczenie jak na zdjęciach. Jakie tu pasują klocki?!

IMG_20230715_120227.jpg

IMG_20230715_120237.jpg

Edytowane przez Jari1234567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce w książce serwisowej (i w bagażniku) masz kody wyposażenia. Po nich dojdziesz jakie masz hamulce u siebie. Po tym co wrzuciłeś nie da rady ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki serwisowej niestety brak....auto pochodzi od sąsiada z zachodu!!! Ale sprawdzę w bagażniku. Podziekował za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 13:46, Jari1234567 napisał(a):

Książki serwisowej niestety brak....auto pochodzi od sąsiada z zachodu!!! Ale sprawdzę w bagażniku. Podziekował za podpowiedź.

13.0460-7329.2

Nr ATE:hi:

Patrząc po zdjęciu to i tarcze Ci się kończą:wink:

Edytowane przez Wandej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że dopiero teraz się odzywam.....praca 12h x3dni i dopiero wolne. Tarcze jeszcze nie są złe. Tak tylko na zdjęciu wyglądają. Ale zastanawiam się czy ich też nie wymienić od razu....będzie spokój na jakiś czas. Dziś sprawdzę tą naklejkę  w bagażniku czy jest i co tam się na niej znajduje. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Przeryłem całe auto i takowej naklejki nie ma!!! Jest naklejka od AdBlue - klapka wlewu paliwa, jest naklejka od rozmiaru opon i jakie powinno być w nich ciśnienie, jest naklejka z VIN, masą pojazdu i oznaczeniem silnika no i ostatnia jaką znalazłem - w bagażniku - to odnośnie haka do holowania. Innej nie znalazłem. Szukałem w "kole zapasowym" i otwierałem boczki w bagażniku........takowej naklejki brak. Na drzwiach i nadprożach też nie ma innych niż te wymienione. No nic, przy okazji wymiany filtrów i oleju (za ok. miesiąc) zdejmę koła i zobaczę jakie mam średnice tarcz i jakie tam siedzą klocki. Pozdrawiam.

 

Znalazłem coś takiego w załączniku wyposażenia auta w .pdf który mi kiedyś Muskel1 wkleił w innym poście:

 

Wersja tylnych hamulców        1KD           Tylne hamulce tarczowe
Wersja przednich hamulców      1LC           Przednie hamulce tarczowe

 

I znalazłem coś takiego:

https://web.tecalliance.net/ate/pl/parts/cars/assigned?assemblyGroupId=100626&targetId=117090&typeNumber=117090#@brc/brands:Auto;targetType:cars/assem:AUDI%20A4%20B9%20Avant%20(8W5%2C%208WD)%202.0%20TDI%20quattro;targetType:cars;targetId:117090;typeNumber:117090/lnkparts:Hamulce%20tarczowe;targetType:cars;assemblyGroupId:100626;targetId:117090;typeNumber:117090

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, przyszła pora na wymianę, proszę o potwierdzenie czy klocki Ferodo FDB4616 i Ferodo FDB4617 spasują do mojego samochodu, VIN: WAUZZZF40JA032497 , a może coś lepszego w rozsądnych pieniądzach ktoś poleci ?

Czy muszę kupować jakieś czujniki jeśli jeszcze nie zaświeciły ?

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MiruK napisał(a):

Hejka, przyszła pora na wymianę, proszę o potwierdzenie czy klocki Ferodo FDB4616 i Ferodo FDB4617 spasują do mojego samochodu, VIN: WAUZZZF40JA032497 , a może coś lepszego w rozsądnych pieniądzach ktoś poleci ?

Czy muszę kupować jakieś czujniki jeśli jeszcze nie zaświeciły ?

FDB4616. Nie musisz czujnik jest wkładany od góry w klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...