Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dolewanie plynu hamulcowego..


lukpie
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czasem zapala mi sie kontrolka od hamulca i zebym sprawdzil poziom plynu. Sprawdzilem i jest minimum. Mam pytanie. Byl plyn wymieniany w maju a w czerwcu tarcze i klocki. Niby fachowiec twierdzil ze nalal jakis lepszy ktory daje sie do RS. Wiem ze oryginalny audi jest tak samo do polo jak i do RS i wlasnie moje pytanie brzmi czy moge dolac oryginalny plyn hamulcowy do obecnego? nie wiem dokladnie co on tam wlal. Drugie pytanie to czy zapowietrzy sie cos jesli odkrece korek i doleje do max? Raczej nie bede probowal wymieniac calosci bo nie wiem czy poradze sobie z odpowietrzeniem. VCDS mam. Czy po dolaniu jesli takie beda rady powinienem cos robic w VCDS? lub przed? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie ubywa i nie dolewa się go gdy wszystko jest sprawne. Masz gdzieś wyciek. Oddaj auto do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Nie koniecznie, mogło się samo odpowietrzyć i płyn powędrował w miejsca pęcherzyków powietrza, przez co ubyło płynu. Dolej do stanu i obserwuj, jak znowu będzie uciekać to znaczy że jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Nie koniecznie, mogło się samo odpowietrzyć i płyn powędrował w miejsca pęcherzyków powietrza, przez co ubyło płynu. Dolej do stanu i obserwuj, jak znowu będzie uciekać to znaczy że jest nieszczelność.

sklaniam sie zeby wlasnie tak zrobic ale czy tylko wystarczy dolac? czy nie zapowietrzy sie ani nic z tych rzeczy? rozumiem i jest to dla mnie jasne ze jesli sytuacja sie powtorzy to bedzie trzeba jechac na warsztat i to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...