Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymontowanie pompy paliwa Audi A4 '96


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich,

Mam następujący problem, otóż jeżdżąc na gazie ze względu na niedziałający czujnik poziomu benzyny uszkodziłem pompę paliwa... słychać ją, ale nie pompuje benzyny z baku.

Dostałem się do baku, widzę pompę, ale nie mam zielonego pojęcia jak ją z baku wyciągnąć. Pompa zamocowana jest w plastikowym koszu i odnoszę wrażenie że do wyjęcia pompy z plastiku potrzebne jest jakieś specjalistyczne narzędzie. Może ktoś zna jakiś sprytny sposób na wyjęcie samej pompy i nieuszkodzenie przy okazji innych elementów...?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem juz ten temat.

Zadne specjalistyczne narzedzie nie jest potrzebne choc fakt faktem ze jest to tak beznadziejnie skonstruowane ze w moim przypadku nie obeszlo sie bez potrzeby rzucenia kilkudziesiecioma kur**** :wink4: i bolacymi plecami bo ile samo wyjecie jest troszke trudne to wlozenie pozniej do baku nowej pompki ktora jest oblozona takim smiesznym rusztowaniem z gumek i plastikowych obreczy graniczy niemalze z cudem :shocked:

patrzac z gory na pompke znajdujaca sie w baku powinienes zauwazyc na krawedziach gornej czesci takie male szparki/zapinki (sam nie wiem jak to nazwac), jak uda ci sie to wypatrzec to powinno udac ci sie wypiac calosc (np. srubokretem) i wyciagnac z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rzeczywiście z pomocą śrubokrętu udało mi się ją wyrwać, tylko rozleciało mi się to rusztowanie. W jaki sposób teraz wydostać te gumeczki i je poskładać do kupy. Jakoś czarno to widzę, a w baku sporo paliwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...