Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie kabiny przy otwieranu drzwi.


Jari1234567
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zakodować oświetlenie podsufitowe (do czytania) aby przy otwieraniu auta się zapalały wszystkie lampki. Obecnie nie zapala się żadna. Mogę je jedynie włączać/wyłączać manualnie gdy już siedzę w aucie. Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to to: 09 Centr. zesp. elek. - Kodowanie - Bajt 10 Bit 0     light_scenario,active (jest zahaczone obecnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Musisz na podsufitce aktywować zaświecanie się lampek po otwarciu drzwi a nic w kodowaniach nie zmieniać. Fabrycznie jest tak, że po odryglowaniu zamkniętego auta do momentu otwarcia drzwi kierowcy świecą się wszystkie lampki (przód i tył). W momencie otwarcia drzwi kierowcy gasną wszystkie inne i świeci się tylko ta kierowcy. Uruchamiasz zapłon i gaśnie i ta kierowcy. 

Gdy na włączonym zapłonie otworzysz któreś drzwi to zaświeca się tylko ta lampka gdzie otworzyłeś drzwi, aż do ich zamknięcia.

Po zgaszeniu silnika, wyłączeniu zapłonu oraz otwarciu drzwi kierowcy  zaświecają się wszystkie lampki.

 

Sprawdź czy masz w lampce aktywowane zaświecanie lampek po otwarciu drzwi.

 

20231029_123231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było włączone na podsufitce. Teraz działa tak jak opisałeś. Brak książki od auta robi swoje. Chyba dokupię sobie ją choć kosztuje chyba ze 100zł ale się przyda. Dzięki

P.S.

W nawiązaniu do wczorajszej rozmowy o tarczach/klockach kupię tarcze Textar, klocki  Ferodo tak jak zalecaleś. Oryginały to jednak przepaść cenowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się na myAudi, ściągnij i zainstaluj sobie aplikację myAudi na telefon, przypisz auto i siebie do aplikacji i w aplikacji myAudi jest książka w każdym języku. 

Textar i Ferodo są ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko jakoś czasu ciągle brak. A i z pamięcią 😉też czasem na bakier. Mieszkam niedaleko P-nia i jak jadę właśnie do miasta to przypomina mi się, że miałem wpaść do AUDI (a mam ich po drodze) jak już wrócę do domu. No ale w końcu muszę to dopiąć do końca. Samą apke już mam i autko dodane ale brak całej funkcjonalności bo nie mam kodu ze zdrapki (auto z zachodu ) tak, że i tak muszę do nich podjechać. Może uda mi się w czwartek/piątek to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...