Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostka czujnika poziomu płynu chłodzącego w A4 B5


serdzio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

pacjent to A4 B5 TDI 95r. Musiałem wymienić zbiorniczek wyrównawczy bo króciec pękł i płyn zaczął cieknąć. Niestety w instalacji auta jest wtyczka taka okrągła a w zbiorniczku jest taka prostokątna duża z jednym bokiem zaokrąglonym. Czy ktoś może zna nr takiej pasującej kostki, żebym mógł przepiąć piny? Póki co kable są po prostu luzem włożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz na myśli zbiorniczek płynu chłodzącego? jeżeli tak to ja w 1.9afn miałem tam chyba dwa piny.... nie pamiętam czy to działało na zasadzie zamykania czy otwierania obwodu instalacji elektr ale jak nie podłączyłem w ogóle kostki do czujnika to po prostu nie miałem sygnalizacji o niskim poziomie płynu i tyle... według auta po prostu było ok i trzeba było po prostu czasem zajrzeć....  miałem po prostu uszkodzony ten czujnik który jest zintegrowany ze zbiorniczkiem razem, z czasem kupiłem nowy zbiorniczek...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na myśli zbiorniczek płynu chłodzącego. Też mam dwa piny tylko chodzi o to, że w oryginalnym zbiorniku była wtyczka okrągła a w tym nowym jest prostokątne wejście na wtyczkę i wtyczka z auta nie pasuje. Przewody odłączyłem, bo się zwierały i migała kontrolka ale chciałbym nie robić rzeźby i zamontować pasującą wtykę dlatego szukam czy ktoś może podpowiedzieć jakiś symbol tej wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, serdzio napisał(a):

Tak mam na myśli zbiorniczek płynu chłodzącego. Też mam dwa piny tylko chodzi o to, że w oryginalnym zbiorniku była wtyczka okrągła a w tym nowym jest prostokątne wejście na wtyczkę

no ok rozumiem. ja również miałem taką wtyczkę jak Ty.... może podaj dokładniejsze informacje co Ty za zbiorniczek dokładnie kupiłeś, wtedy będzie prościej... jakaś marka? jeżeli używka to z jakiego auta?

 

.... bo jak ja kupiłem nowy zbiorniczek (zamiennik) to pasował plug & play

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta wtyczka ciekawi, bo okrągłe to miały passaty, a4 miały ścięty jeden bok. Poprzedni zbiornik na 100% był z audi, nie z passata? Może ktoś już wcześniej tam gracał?

ALLEGRO.PL

Chyba tej szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby doprecyzować:

 

w aucie jest wtyczka okrągła a ja właśnie potrzebuję takiej zaokrąglonej podłużnej z jednym bokiem ściętym bo ten nowy zbiorniczek ma takie wejście. Stary zbiornik jest ori i wtyczka też jest nie grzebana. Moje auto to 95r produkcji styczeń bodajże więc może na początku wsadzali takie jak były w 80tkach bo akurat mam 80 TDI na graty i tam jest tak samo. W każdym razie znalazłem pasującą wizualnie wtykę na allegro więc zamówiłem i zobaczymy. Póki co kable wiszą luzem i auto nie zgłasza błędu. Dam znać gdy to przyjdzie czy pasi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam dokładnie czy to była okrągła wtyczka czy okrągła ze ścięciem... ale powiedz skąd i jaki ty zbiorniczek kupiłeś że nie pasuje pod ori instalację auta? może wymień na prawidłowy zamiast bawić się w sztukaterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w motoryzacyjnym, w którym zawsze zamawiam części. Niestety nie mam jak wymienić, bo jestem już 1200km od sklepu. Myślę, że jak zrobię z oryginalną kostką i zaizoluję termokurczkami to będzie to dobrze wyglądać i spełniać swoje zadanie więc tak zrobię :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, serdzio napisał(a):

Kupiłem w motoryzacyjnym, w którym zawsze zamawiam części. Niestety nie mam jak wymienić, bo jestem już 1200km od sklepu. Myślę, że jak zrobię z oryginalną kostką i zaizoluję termokurczkami to będzie to dobrze wyglądać i spełniać swoje zadanie więc tak zrobię :)

Oczywiście ze będzie działać tylko pytanie od czego ty ten zbiorniczek kupiłeś skoro podłączenie nie pasuje - dziwna historia, a właściwie dziwny sprzedawca że to sprzedał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł zostać wycofany z produkcji i w jego miejsce z tym samym numerem wszedł inny zbiornik. Tak jest w przypadku prowadnic spryskiwaczy reflektorów w B6, zamienili numery z B7, tylko żaden idiota przed zamianą tych numerów nie pomyślał, że z B7 jest zupełnie inny jak do B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał(a):

Mógł zostać wycofany z produkcji i w jego miejsce z tym samym numerem wszedł inny zbiornik. Tak jest w przypadku prowadnic spryskiwaczy reflektorów w B6, zamienili numery z B7, tylko żaden idiota przed zamianą tych numerów nie pomyślał, że z B7 jest zupełnie inny jak do B6.

a widzisz nie pomyślałem o takiej możliwości... ale masz rację czasem zdarzają się jaja przy zakupie części... miałem tak z górnym zawiasem drzwi, zakupiony ori po numerach... mimo to nie pasował, był inny... dobrze że udało się złożyć z dwóch jeden sprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...